BIH

Sanosyan ostavio BiH na početnoj stanici

FootballFederationofArmenia

Istočno Sarajevo i susret protiv selekcije Češke predstavljaju poslednju šansu za čekiranje karte za FIFA Futsal World Cup za selekciju Bosne i Hercegovine. Porazom u Jerevanu od selekcije Jermenije ispali su iz trke, bar trenutno, za plasman na najveću smotru futsala.

Poveli su Jermeni golom Sanosyana u 9.minutu susreta nakon kornera koji je izveo Rodriguinho posle odbrane Milanovića. Isti igrač je početkom 17.minuta posle prekida povisio na tada nedostižnih 2:0. Međutim Srđan Ivanković na asistenciju Boškovića dvadesetak sekundi kasnije smanjuje zaostatak za domaćinom i postiže rezultat poluvremena od 2:1.

U nastavku, na sledeći pogodak čekalo se do 27.minuta kada je na dodavanje Vitinha Melkonyan zatresao mrežu gostiju. Nadu da se može stići do povoljnijeg rezultata, timu Bosne i Hercegovine donosi Bilal Jelić u 31.minutu. Napadali su igrači gostiju preostali deo meča. Pleli su mrežu oko domaćeg gola igrajući sa golmanom-igračem. Međutim do kraja susreta i pored 40 udaraca ka golu Agadzhanova naspram 17 šuteva domaćih igrača kao i izvedenih 13 kornera i apsolutne dominacije na terenu rezultat je ostao nepromenjen.

Dakle, Istočno Sarajevo, sreda 8.mart sa početkom od 18:00 meč odluke!

Ostaje šansa da se uhvati poslednji voz protiv selekcije Češke. Tim koji u grupi 3 ima jednu pobedu i to protiv selekcije BiH u Brnu u prvoj utakmici sa 4:2.

Četiri najbolje drugoplasirane ekipe iz glavne kvalifikacione runde ostvariće plasman u elitni krug, dok će preostalih 8 ekipa kroz baraž razigravati za još četiri mesta u narednoj fazi kvalifikacija.

Jermenija-Bosna i Hercegovina 3:2 (2:1)