BIH

Sarajevo trijumfalno kroz Konjic

U drugom duelu 5. kola Premijer futsal lige BiH, u predivnom ambijentu dvorane u Konjicu, GFC Sarajevo je upisao pobjedu protiv domaćeg FK Konjic rezultatom 1:5.

Već nakon prvog dijela bilo je jasno u kojem pravcu ide komšijski duel Sarajeva i Konjica, pošto je gostujuća ekipa imala prednost od 0:2.

Strijelci su bili Muanis Duvnjak u 16. i Faruk Brkanić u 19. minutu.

Već u četvrtom minutu drugog poluvremena na 0:3 povisuje Ibrahim Hršumović, da bi se u 35. minutu drugi put u strijelce upisao večeras sjajni Muanis Duvnjak.

U 36. minutu malo slavlja i za domaći Konjic, kada je na 4:1 smanjio Meldin Podrug.

Međutim, konačnih 1:5 svojim trećim pogotkom na utakmici postavlja Muanis Duvnjak i tako donosi nova tri boda sarajevskoj ekipi.

U narednom kolu Konjic dočekuje Hercegovinu, dok će Sarajevo biti domaćin Slogi.