BIH

Sloga WWIN uzvratila za majstoricu

U uzvratnom meču play-offa razigravanja za prvaka Premijer Lige Bosne i Hercegovine, MNK “Sloga WWIN G.V./Uskoplje” dočekala je pred dobro popunjenim tribinama, na svom parketu ekipu FC “Salines Tuzla City”. U prvom meču u Tuzli Salines je bio bolji i slavio rezultatom 4:2.

U ovom suretu domaćin je nastupio jači za kapitena Latića koji se vraća u tim dok je Demirović propustio ovaj meč. Salines je na ovom meču nastupio oslabljen neigranjem golmana Jašarevića koji je dobio crveni karton, kao ni Ahmeda Kadića koji je dobio treći žuti karton.

Krenulo je dobro po domaćina koji je na ulasku u četvrti minut pogotkom Zukana sa šesterca savladao golmana gostiju i poveo sa 1:0. Dvanaesti minut, jednostavno izveden korner za goste, lopta petom stiže do Radujkovića koji precizno pogađa za 1:1.

Na ulasku u deveti minut, nakon prekida i gužve na dva metra od gola, nakon upućene lopte Petak, lopta se odbija od Todorića u vlastitu mrežu za 2:1. Za treći pogodak za Slogu zaslužan je ponovo Petak, koji se nakon oduzete lopte gostima, solo prodorom oslobodio čuvara, prošao golmana Hasančevića i ušetao u gol Salinesa.

Krenuli su gosti svojom prepoznatljivom igrom sa golmanom-igračem, ali do kraja poluvremena rezultat je ostao nepromenjen.

Drugi deo nastavljaju gosti sa igračem više i preko Isanovića u petom minutu nastavka, sa nekih sedam metara smanjuju na 3:2 nakon više propuštenih šansi i pogođene stative za gola domaćih.

Nakon greške u dodavanju iz auta na svojoj polovini u desetom minutu nastavka, presečenu loptu iskorišćavaju domaći i na 4:2 rezultat postiže Emir Milanović.

Treba istaći izvrsne intervencije u tim trenutcima a i tokom celog meča odličnog golmana gostiju Tarika Hasančevića koji je u više navrata spasao mrežu gostiju. Nastavlja se goleada u zadnjih deset minuta meča. Na 5:2 povećava Turić posle preciznog pasa Latića u 32.minutu.

Tri minuta kasnije na 5:3 rezultat smanjuje Mujić koji na drugoj stativi “zatvara” i pogađa praznu mrežu Sloge.

Što se tiče gostiju, to je bilo sve za večeras pošto su do kraja domaći postigli dva pogotka preko Sabahudina Petaka u 37.minutu koji iskorišćava odlično bacanje lopte od strane golmana Delića i iz prve pogađa gol Salinesa. Konačan rezultat postiže Zukan nakon još jednog izvrsnog bacanja lopte Delića preko celog terena, koji istu prima i sprovodi u praznu mrežu Salinesa.

MNK “Sloga WWIN G.Vakuf/Uskoplje” FC “Salines Tuzla City” 7:3 (3:1)