Crna Gora

Bitna pobjeda Nikšića u borbi za TOP 8!

KMF “Nikšić” je u najzanimljivijem meču nedeljnog programa 18.kola CFL savladao KMF “Studentski dom” sa 2 : 0 na gostovanju u Univerzitetskom sportskom centru.
Utakmica je bila veoma važna za oba tima jer vode direktnu borbu za plasman u play-off.

Utakmica je krenula nešto sporije da bi prvu pravu priliku iskoristio David Čolović i doveo goste u prednost. Za Davida je to bio 11. gol u sezoni, što ga čini trećim strijelcem kluba. Do kraja prvog poluvremena velike prilike su imali Marković i Bulatović, ali promjene rezultata nije bilo. Drugo poluvrijeme je počelo šansama za Toljića, Ćorića i Jakšića – sve te pokušaje zaustavljao je Danilo Mrvaljević. Studentski dom je krenuo na sve ili ništa, ređale su se prilike, tresao se i okvir gola – od promjene rezultata ništa nije bilo. Trener domaćih je izveo golmana, to je otvorilo prostor za kontru i u jednoj takvoj je Jakšić šutirao na gol – Marković je rukom zaustavio loptu i sudija je pokazao na penal.
Odgovornost je preuzeo Balša Bojanović i postigao 17. gol u sezoni i tako potvrdio velika 3 boda svoje ekipe.
Nakon 18. runde Nikšić je na 8. mjestu sa 27 bodova, Studentski dom je prvi ispod crte sa bodom,ali i utakmicom manje.