Crna Gora

GOLOVI,KARTONI,TENZIJA I SJAJNA ATMOSFERA U DERBIJU KOLA CRNOGORSKE FUTSAL LIGE!

KMF “Bajo Pivljanin” i KMF “Titograd” remizirali su u 3.kolu ligaškog šampionata u Crnoj Gori. Liga je tek počela ali zaista nije pretjerano dodijeliti ovoj utakmici epitet “meča sezone”, i nikoga koje imao priliku da je isprati ne bi iznenadila činjenica da se na nju tako gleda i u maju,kada se sezona bude završila.

Teško je dočekati petostrukog uzastopnog prvaka,tim koji će krajem ovog mjeseca igrati i Ligu Šampiona ali vjerovatno nije bilo boljeg momenta od ovog. Titograd koji je mislima dobrim dijelom u Zagrebu(grupna faza Lige Šampiona) i koji je stigao nakon manje od 48 sati od svog prethodnog duela protiv Cattara(3:1).
Utakmica je počela sjajnim prilika na obije strane, a bravu gola domaćeg tima otključao je Filip Marković nakon solo prodora Janka Bulatovića. Tenzija i nervoza su rasle,ukupno je pokazano 7 žutih kartona na utakmici i viđeno 20 prekršaja. Nakon 7 minuta igre Neđeljko Durutović odvaži se da sam krene ka odbrani šampiona,oslobodio se dvojice čuvara i savladao ukopanog Miluna Sekulića. Nije se mnogo čekalo na potpuni preokret, koji je u 12-om minutu kompletiran Nikolić. U mnoštvu prekršaja stigao je i taj šesti domaćeg tima pa su gosti iz Podgorice dobili penal i priliku da izjednače rezultat. Loptu je namjestio Filip Marković,uhvatio zalet ali je sjajni Balša Đurković pročitao njegovu namjeru i obradovao prisutnu publiku. Kada propustite prilike uvijek uslijedi kazna, nju je ovaj put servirao Goran Davidović koji je sam kao duh ostao na drugoj stativi i pospremio u gol nakon ubacivanja Nikolića. Davidoviću je to bio šesti gol u šampionatu.

Drugo poluvrijeme je donijelo potpunu ofanzivu Titograda koju su krunisali preko reprezentativca i heroja vrelih podgoričkih noći u kvalifikacijama za LŠ, Nikole Cimbaljevića u 26-om minutu. Za momka rođenog upravo u Nikšiću ovo je bio drugi gol u sezoni. Titograd je na 10 minuta do kraja napravio peti prekršaj,do istog broja su minut kasnije stigli i domaći pa je nervoza dodatno porasla. Krenuo je Titograd da koristi igrača više u polju,bio je to Marko Spasojević koji je pomogao u stvaranju šansi ali nije se dao savladati fenomenalni Balša Đurković. Bajo Pivljanin je imao dvije velike prilike da stavi “tačku na i” ali su u situacijama 1 na 1 sa golmanom Sekulićem promašivali Davidović i Nikolić. Ušli smo u poslednji minut,vrijeme je proticalu u kombinovanju gostiju da bi lopta stigla do Bulatovića koji je potegao iz daljine i postigao evrogol za 3:3 i erupciju oduševljenja na klupi svog tima.
Više nije bilo vremena za promjenu rezultata pa su i jedni i drugi nakon tri kola poravnati na tabeli sa 7 bodova. Maksimalan učinak ima samo KMF “Ulcinj”,koji će za vikend u derbiju dočekati upravo ekipu Bajo Pivljanin. Titograd će kod kuće odmjeriti snage sa Pruškom koja je bez bodova.

Izvor: Marko Radulović

Continue Reading

Crna Gora

Bitna pobjeda Nikšića u borbi za TOP 8!

By

KMF “Nikšić” je u najzanimljivijem meču nedeljnog programa 18.kola CFL savladao KMF “Studentski dom” sa 2 : 0 na gostovanju u Univerzitetskom sportskom centru.
Utakmica je bila veoma važna za oba tima jer vode direktnu borbu za plasman u play-off.

Utakmica je krenula nešto sporije da bi prvu pravu priliku iskoristio David Čolović i doveo goste u prednost. Za Davida je to bio 11. gol u sezoni, što ga čini trećim strijelcem kluba. Do kraja prvog poluvremena velike prilike su imali Marković i Bulatović, ali promjene rezultata nije bilo. Drugo poluvrijeme je počelo šansama za Toljića, Ćorića i Jakšića – sve te pokušaje zaustavljao je Danilo Mrvaljević. Studentski dom je krenuo na sve ili ništa, ređale su se prilike, tresao se i okvir gola – od promjene rezultata ništa nije bilo. Trener domaćih je izveo golmana, to je otvorilo prostor za kontru i u jednoj takvoj je Jakšić šutirao na gol – Marković je rukom zaustavio loptu i sudija je pokazao na penal.
Odgovornost je preuzeo Balša Bojanović i postigao 17. gol u sezoni i tako potvrdio velika 3 boda svoje ekipe.
Nakon 18. runde Nikšić je na 8. mjestu sa 27 bodova, Studentski dom je prvi ispod crte sa bodom,ali i utakmicom manje.

Crna Gora

Minimalac Titograda u crnogorskom derbiju!

By

Futsaleri Titograda stigli su do velike pobjede u 18.kolu domaćeg prvenstva. Petostruki uzastopni šampion je sa 1 : 0 savladao KMF “Bajo Pivljanin” i na taj način pokazao da je poraz u finalu Kupa već zaboravljen.

Publika u maltene punoj dvorani Verde imala je priliku da gleda pravi takmičarski duel i taktičko nadmudrivanje dva sastava. Prilika nije nedostajalo, međutim nijedna lopta nije završila u golu sjajnih golmana, sa jedne strane Sekulića, sa druge strane Đurkovića. Prvo poluvrijeme su oba tima završila sa po 5 prekršaja.

Nastavak nam je donio zatvoreniju igru, prva polovina drugog dijela protekla je bez izglednijih prilika. Momenat odluke, trenutak koji je razdvojio dva tima odigrao se na 6 minuta do kraja kada je Miličić sjajno prevario čuvara i ” kao na tacni” poslužio Cimbaljevića kojem nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu. Za momka koji će za 4 dana napuniti 27 godina ovo je bio 12. gol u sezoni, a 25. u svim takmičenjima. Rođeni Nikšićanin je pogodio u sva tri ovosezonska odmjeravanja snaga ove dvije ekipe.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, Titograd je stigao do 44. boda, imaju 4 više uz utakmicu više od Ulcinja. Bajo Pivljanin je ostao na 3. mjestu sa 35 bodova.
Preostale utakmice 18. kola na programu su za vikend, nakon čega ćemo sredinom nedelje gledati i vanredno kolo.

Crna Gora

BAJO PIVLJANIN OSVOJIO KUP CRNE GORE!

By

KMF “Bajo Pivljanin” je šampion Kupa Crne Gore za sezonu 2023/24, nakon što su u finalu savladali KMF “Titograd” poslije penala.

Petostruki uzastopni šampion je bolje otvorio meč i preko Vukčevića poveo u drugom minutu. Sedam minuta kasnije Nikola Cimbaljević je sjajnim udarcem špicem duplirao prednost svog tima i djelovalo je tada da nećemo dobiti neizvjesnost u meču za trofej. Igračima tima iz Plužina su u drugom poluvremenu krenuli da napadaju sa golmanom na protivničkoj polovini, stvarali su napad sa igračem više i upravo iz jedne takve situacije smanjili su zaostatak, gol je postigao Darko Nikolić. Igrao je 22. minut kada je Nikolić pogodio, da bi Kostić koji nije bio u sastavu tima za četvrtfinale izjednačio na 2 : 2.

Zanimljivo je da su i jedan i drugim tim golove postizali u drugom i sedmom minutu; Titograd prvog a Bajo Pivljanin drugog poluvremena. Titograd je propustio lijepu priliku kada je udarac Vukčevića pogodio na gol-liniji njegov saigrača Marka Spasojevića. Mogla je utakmica biti završena i prije penala ali je udarac glavom Vukovića završio na stativi golmana Miluna Sekulića. Pristupilo se penalima, iz kojih kao i uvijek neko mora izaći kao tragičar. Večeras je to bio Janko Bulatović kojem je Đurković odbranio penal u četvrtoj seriji. Danilo Vuković je realizovao posljednji penal i tako donio trofej svom timu. Bajo Pivljanin je stigao do prve titule u Kupu, prethodno su osvajači bili Agama(2015/16) i Titograd(2014/15). Narednog vikenda se nastavlja ligaško takmičenje, Titograd je prvi sa 35 bodova, dok novopečeni osvajač Kupa sa 29 bodova zauzmima 4. mjesto.

Milun Sekulić dobio nagradu za najboljeg golmana Kupa, dok je najbolji strijelac Nikola Cimbaljević.