Hrvatska

Rijeka poražena u Vrgorcu!

U derbiju 8. kola juniorske 1.HMNL, Rijeka je poražena na gostovanju u Vrgorcu. Domaćin je slavio rezultatom 5:3!

Riječani su na najbolji mogući način otvorili utakmicu i poveli pogotkom Filipa Kamaulija u prvoj minuti susreta. Nije dugo trajalo slavlje gostiju, dvije minute poslije pogađa Ante Jelavić za izjednačenje Vrgorcu. Vrgorac je preuzeo kontrolu nad utakmicom, dok Riječani s druge strane su u potpunosti nestali s terena i djelovali neprepoznatljivo. Bolju igru domaćina je u 8. minuti okrunio Martin Gudelj pogotkom iz slobodnog udarca. Vrgorac je u 11. i 13. minuti preko Matea Stankovića otišao na velikih 4:1! Riječani su u tim trenucima boksačkim rječnikom djelovali u knockdownu. Ne znamo što je trenerski dvojac Rijeke, StankovićŠegota rekao svojim igračima na poluvremenu, ali je urodilo plodom. U samo dvije minute Rijeka se vratila u utakmicu. Prvo je fantastičnim pogotkom Filip Kamauli potvrdio da se nalazi u odličnoj formi o čemu smo pisali u najavi susreta, da bi minutu poslije Deni Manastir lijepim potezom izborio šesterac kojeg je uspješno snažnim udarcem realizirao Mihael Matijević. U tim trenucima je izgledalo kako utakmica ide na mlin Riječana i kako bi mogli doći do velikog preokreta. Ipak, utakmica se primirila što je išlo na ruku domaćina koji je u 35. minuti preko Ante Jelavića potvrdio pobjedu vrijednu prvog mjesta i plasmana na Final Four.

U posljednjem kolu Rijeka dočekuje Gaune s imperativom pobjede. Prema svemu sudeći Riječanima će za plasman na Final Four trebati pomoć Futsal Dinama koji dočekuje Olmissum koji ima bod više od momčadi s Kvarnera. Kakav god bio epilog u Rijeci mogu biti sretni i zadovoljni s učinjenim tijekom sezone, nemojmo zaboraviti kako je riječ o klubu koji je osnovan prije svega dvije godine.