Connect with us

BALKAN

KMF “Radnik MD Shop” spreman pred “Turnir šampiona 2023”

Published

on

KMF „Radnik MD Shop“ je ove godine u Bijeljinu donela dva trofeja (prvaci BiH i pobednici Kupa RS), te su prije istorijskog nastupa u UEFA Futsal Ligi Šampiona odlučili da odu i korak dalje.

Naime, u Bijeljini će se odigrati jedinstven turnir koji skoro nije viđen na ovim prostorima. Skup koji će omogućiti ekipama koje su u trenažnom procesu pred nastavak sezone i učešće u UEFA Futsal Ligi Šampiona da uvide dokle su stigli sa uigravanjem tima i sa kakvim ambicijama mogu očekivati predstojeće izazove.

Na turniru u Bijeljini će se okupiti prvak Srbije (KMF “Loznica-Grad 2018”), Austrije (Diamant Linz) i viceprvak Slovenije ekipa Futsal Club Siliko iz Vrhnike koji je već krenuo sa pripremama za narednu sezonu, dok će Futsal Klub Dobovec aktuelni šampion i višestruki vladar Slovenije svoje pripreme tek početi tako da je izostao sa ovog turnira.

Semberci su održali prozivku u ponedeljak 07.08.2023 godine te je stručni štab ekipe KMF “Radnik MD Shop” i ozvaničio početak priprema za novu sezonu 2023/2024 u kojoj bijeljinsku ekipu čeka premijerni nastup u UEFA Futsal Ligi Šampiona, kao i takmičenja u Bosni i Hercegovini.
Na treningu je bilo prisutno 18 igrača. Redove šampionske ekipe su napustili Vladimir Džombić (Bubamara Cazin) i Dragan Savić. Uz produžetak saradnje sa nosiocima igre u protekloj sezoni u ovom prelaznom roku u Bijeljinu su kao pojačanja stigli braća Semir i Emir Hodžić (Lux Brčko), Sead Bećirević (Brčko Zdravlje) i Kosta Kuzmić (FC Salines Tuzla).
Osim igračkog i stručni štab je dobio pojačanje tako da su se dosadašnim trenerima Perici Trifkoviću (glavni trener) i Predragu Zariću (kondicioni trener) pridružili Zdravko Vujić i Ilija Simić (trener golmana).
U narednim danima (12/13.08.2023.godine) nas dakle u Bijeljini očekuje “Turnir Šampiona 2023” koji će timu iz Bijeljine dobro doći pred nastup u Preliminarnoj Rundi UEFA Futsal Lige Šampiona, gde nastupaju u glavnom gradu Albanije Tirani sa šampionima Albanije, Severne Irske i Velsa u periodu od 22-27.08.2023.godine.

Ekipa šampiona Austrije svoje nastupe u Preliminarnoj Rundi Šampiona će imati na turniru u Sofiji, glavnom gradu Bugarske, gde će za protivnike imati osim domaće ekipe Amigo Northwest još prvake Izraela i Švedske.

Prvaka Srbije očekuje početak prvenstva Prve Futsal Lige Srbije, gde brani uzastopne dve šampionske titule a nastup u Ligi Šampiona počinje od Main Runde, kao domaćin u Loznici timovima Barselone, Anderlehta i prvaku Malte Luxol ST. Andrews Futsal.

Turnir u Bijeljini otvaraju prvim polufinalnim mečom šampion Srbije KMF “Loznica-Grad 2018” i Futsal Club “Siliko”. U drugom polufinalnom meču domaći tim, šampion BiH, KMF “Radnik MD Shop” igra protiv prvaka Austrije “Diamant Linz”. Utakmice se igraju u Sportskoj dvorani Gimnazije “Filip Višnjić” i to u subotu 12.08.2023.godine polufinalne utakmice a naredni dan u nedelju, na programu će biti utakmice za treće mesto i finalna utakmica.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Crna Gora

Francuska slavila u Tivtu protiv domaćina!

Published

on

By

Drugi dan prijateljskog turnira u Tivtu donio je pobjede Turskoj(5:2 protiv Slovenije) i Francuskoj (4:2 protiv Crne Gore).

Francuzi su od samog starta nametnuli inicijativu i nakon brojnih promašaja,uspjeli su da savladaju Demirkovića. Strijelac gola bio je Sirop,nakon odličnog prodora Huga Louisa. Crna Gora se oslobodila grča,pa su prijetili uglavnom udarcima iz daljine. Jedan takav,donio je i izjednačenje, igrao se 15. minut kada je Jelić fantastičnim udarcem savladao golmana “trikolora”. Ipak, “sokolići” nisu sa remijem otišli na pauzu jer je Eliot Kolski iskoristio gužvu u kaznenom prostoru,i sa prednošću odveo drugove na poluvrijeme.
U nastavku ponovo ista slika, Francuzi napadaju i ponovo Sirop prvi trese mrežu. Vuk Ćetković koji je bio jedan od zapaženijih u igri tima Sveta Ljesara, smanjio je na 2:3 poslije duge lopte Enisa Barjaktarovića. Konačnih, Crna Gora 2:4 Francuska postavio je Ubrik.

Poslednjeg dana takmičenja u Tivtu parovi su sledeći:
Slovenija – Francuska(16h)
Crna Gora – Turska(18:30)

Continue Reading

Crna Gora

“SOKOLIĆI” PORAZOM ZAPOČELI TURNIR U TIVTU!

Published

on

By

Futsal U-19 reprezentacije Crne Gore poražena je na startu prijateljskog turnira u Tivtu. Bolji od “sokolića” bili su njihovi vršnjaci iz Slovenije, rezultatom 3:0. Crna Gora će u naredna dva dana odmjeriti snage i sa preostalim učesnicima turnira, Francuskom (28.11 18:30) i Turskom (29.11 18:30).

Za pomenute mečeve selektor Sveto Ljesar pozvao je 14 igrača
– golmani: Luka Marković, Erjon Demirović, Nemanja Popović
– igrači: Ognjen Vuković, Jovan Bulatović, Enis Barjaktarović, Boško Mandić, Andrija Bošković, Vasilije Jelić, Vuk Ćetković, Viktor Kažić, Marko Zorić, Nikola Mijušković, Filip Bojić.

Continue Reading

BIH

“Futsal klizi ka potpunom uništenju” poručuju iz KMF “Tango”!

Published

on

By

Facebook: KMF Tango

KMF “Tango” je odmah po završetku utakmice u Trebinju najavio saopštenje za javnost, što je i učinio dok istovremeno najavljuju i žalbu organima Fudbalskog Saveza Republike Srpske. 

Ovim putem vam izvorno prenosimo saopštenje iz kluba nakon meča Druge Futsal Lige RS-“Grupa Jug” protiv KMF “Zahumlje” koji je odigran u Trebinju i u kojem su poraženi rezultatom 4:2.

KMF Tango

“KMF Tango je prolazio kroz faze od skupljanja pehara u domaćim prvenstvima i kupovima, preko evropskih uspjeha koje ni do danas nijedan klub iz Bosne i Hercegovine nije nadmašio, pa sve do preživljavanja u najnižem rangu. Sve vrijeme smo njegovali postulate poštenog i časnog ponašanja i promocije futsala. Često smo bili žrtva nenamjernog ili planiranog kreiranja rezultata, pogotovo u aktuelnom prvenstvu, ali smo ćutali i slijepo vjerovali da i ostali iskreno vole futsal i nadmetanje u duhu sportskih vrijednosti. Ali jučerašnje scene iz dvorane „Miloš Mrdić” u Trebinju su crvena linija preko koje nećemo i ne želimo preći!

Utakmica između Zahumlja i Tanga trebala je biti praznik za oči publike, umjesto toga smo dobili inkvizitorske metode mučenja jednog sporta koji je širom svijeta u ekspanziji, samo kod nas klizi ka potpunom uništenju.

Sudijski par Popović -Vuković potrudili su se da svojim odlukama u potpunosti postanu dio domaće ekipe (što za Popovića nije strano jer je prošle sezone bio njihov saigrač). Uvidjevši da je Tango više nego kvalitetnija ekipa, okrenuli su se primitivnim i vašarskim trikovima. Izmišljali su prekršaje našim igračima dovodeći ekipu Zahumlja u priliku da iz akumulativnih prekršaja postignu pogotke. Tri su tako i dali. Istovremeno, brutalne startove nad našim igračima su ignorisali odmahujući rukom.

Od prve do zadnje minute trudili su se da omalovaže naš klub, ignorisali su pravila, potpuno se stavili u službu mešetarenja i protažiranja Zahumlja.

Delegat Novaković, saučesnik ovog zločina nad futsalom, mimo svih pravila dopustio je da se utakmica igra bez prisustva policije, dozvolivši tako nemile scene nakon završetka gdje se članovima naše ekipe prijetilo fizičkim obračunom i psovkama od strane službenih lica Zahumlja.

Vrhunac mržnje ispoljene prema nama je odbijanje medicinskog osoblja da ukaže pomoć našem igraču.

Uputićemo žalbu Fudbalskom savezu, tražiti da se delegat i sudije rigorozno kazne, da se ispita regularnost utakmice, i da se konačno stane u kraj monstruoznim stvarima u futsalu.

Tango ovo nije zaslužio, nisu ni ostali klubovi sa entuzijazmom i ogromnim odricanjima. Ne žalimo za bodovima i pobjedom, žalimo za futsalom.”-poručuju iz Uprave KMF “Tango”.

Continue Reading

Najčitanije

%d bloggers like this: