BALKAN

“Komšijski derbi pripao Banovićima”

U Banovićima je večeras odigrana poslednja utakmica dvanaestog kola Prve futsal lige Federacije BIH(Sjever) u komšijskom derbiju pobjedu su odnijeli zeleno-crni.

Epitet favorita često bude “mač sa dvije oštrice”MNK BANOVIĆI pak nisu dozvolili da izgore pod pritiskom,naravno kad kažemo pritiskom mislimo na to da su uprkos 100%izvjesnom doigravanju za Premier ligu BIH,žarko željeli i čelnu poziciju na tabeli.

Tako je nekako izgledalo na samom zagrijavanju,primijetilo se da gostujućoj ekipi fale dva ponajbolja igrača Alić i Mehić,ali po onome što smo vidjeli večeras niti taj dvojac ne bi im mnogo pomogao.

Pa počnimo:Ulazilo se u drugi minut utakmice,kada lopta dolazi do Demirovića,uz aut liniju,njegove situacije reklo bi se,čekao je krivi korak protivničkog igrača,zatim karakterističan lažnjak i asistencija,pogađa Okačić 1-0.

Nisu navijači zeleno-crnih čekali dugo za novo slavlje,svega dvije minute poslije loptu uzima Rotić,odigrava dupli pas sa Čehajićem te zabija golčinu kroz “Uši”Omić nije imao nikakve šanse.

Gosti iz grada koksa su bili nemoćni gotovo cijelo poluvrijeme,bilo je nekih polu šansi,ali ništa vrijedno pomena,teško da se Džafić i zagrijao.

2-0 je stajalo dugo na semaforu a za to je zalužan ponajviše Omić koji je nakon drugog primljenog gola nanizao nekoliko fantastičnih odbrana.

14 minuta kreće golijada isti duo na sceni Demirović-Rotić,”Žućo” prolazi po strani upošljava Rotića koji nekako uspijeva zabiti,3-0.

Kada je MNK LUKAVAC izgledao totalno bezidejno u napadu,onda se ukazao Smajić i još jednom pokazao o kakvom se igraču radi,jedan,dva,tri igrača je nanizao,ušao u zonu šuta te plasirao loptu sjajno iza leđa Džafića.

Možda su neki tada pomislili da Lukavac ipak ima vremena da se vrati u utakmicu,baš što se krenulo sa centra,Rotić postiže svoj hat-trick ovaj put na asistenciju Huseinspahića.

Nakon toga se nastavila dominacija domaćih,barem kada je u pitanju posjed lopte,nisu srljali puno naprijed,te se sa rezultatom 4-1 otišlo na odmor.

24 minut susreta gledaoci u Banovićima imali su kome da ustanu i da se dive,šutina,bomba,Čehajića i Softić je samo trepnuo.

Ovim je Čehajić još jednom pokazao da ima jedan od najjačih šuteva u Ligi.

Uz Smajića kod gostiju iz Lukavca prvo ime svakako je bio Ahmed Vuković,fantastična partija sigurno blizu dvadesetak presječenih lopti ili oduzetih u duelima,jedan takav napad banovljana je krenuo a Vuković sjajno presjekao loptu,uposlio Smajića koji je “oči u oči” sa Mujićem bio uspješniji te je rezultat u 26 minuti glasio 5-2.

Onda period utakmice,kada su lukavčani nekako odoljevali,Banovićima i uspijevali izaći na kraj sa njihovim uigranim akcijama,prvenstveno još jednom navodimo zbog Vukovića.

Mnogobrojna publika već je napuštala dvoranu a onda ponovno mladi Rotić zabija i svoj četvrti gol,te potvrđuje kakvog dijamanta u timu ima Maid Ramić.

Konačan rezultat MNK BANOVIĆI-MNK LUKAVAC 6-2

Naredno kolo u Banoviće dolazi ekipa FC Živinice,dok će Lukavac igrati odlučujuću utakmicu za ulazak u Play off sa Liliumom.