Srbija

Redžović hat-trickom poslao Novi Sad u baraž

S.Župljanin

U meču 16.kola Prve Futsal Lige Srbije sastale su se ekipe KMF “Novi Sad” i gostujući KMF “Novi Pazar”. Meč od izuzetnog značaja za domaći tim, obzirom da se uoči ovog kola sa 18 bodova nalazio na 8. mestu na tabeli koje vodi u baraž za ostanak u elitnom rangu takmičenja.

Tome treba dodati i da je u sredu jedan od konkurenata za “bezbedno” 7. mesto, tim Paleža savladao u gostima Novu Pazovu i sa ta tri osvojena boda ima 25 bodova. Sa 22 boda i Novi Pazar se nalazio u opasnoj zoni tako da su bodovi bili preko potrebni i njima da reše pitanje sigurnog opstanka i možda čak i učešća u razigravanju za prvaka države.

Uzevši u obzir važnost meča, akteri su ušli oprezno i bojažljivo ispipivajući puls. Iako su se ređale šanse sa obe strane, strelci nisu bili raspoloženi uz nasuprot dodavši raspoložene golmana Radmanovića i Kolašinca, tako da su mreže mirovale prvih 20 minuta.

Drugi deo rešio dileme

Zato je sve nadoknađeno u nastavku meča. Gostujući tim bolje je otvorio poluvreme i nakon tri minuta igre Eldin Redžović postiže pogodak za 0:1.

Na sledeći pogodak se čekalo nepuna dva minuta. Ovoga puta svoj prvi pogodak od dva na ovom meču postiže Elvedin Sadović.

Nakon što je trostruki strelac Redžović u 28. i 34. minutu doveo Pazarce u vođstvo od 0:4 nazirao se konačan ishod meča.

Do kraja susreta Sadović je u 39. minutu postigao pogodak za 0:5 i velika tri boda za ekipu iz Novog Pazara, obzirom da su Pazarci oprezno ušli u meč i da se očekivao neizvesniji duel pošto je u 7. kolu u Novom Pazaru, nakon vođstva Novosađana od 0:2, došlo do velikog preokreta u poslednja dva minuta i pobede Pazara od 3:2.

Novi Sad u baraž, Novi Pazar ka play-offu

Ovako, Novi Pazar je sa ovom novom pobedom nakon tri boda osvojena u prethodnoj utakmici protiv KMF “Nova Pazova”, obezbedio opstanak u elitnom rangu takmičenja i u igri je kao šestoplasirani tim sa 25 bodova za play-off.

Novosađani su osmi sa 18 bodova i igraće baraž za popunu Prve Futsal Lige Srbije.

Novi Sad u 17. kolu gostuje gostuje Paležu dok u Novi Pazar stiže vodeći tim šampionata KMF “Loznica Grad 2018”.

KMF “Novi Sad”-KMF “Novi Pazar” 0:5 (0:0)