Srbija

Goleada i hat-trick Aleksića obeležila nastavak

Published

on

Goleada u Obrenovcu obeležila je nastavak takmičenja Prve Futsal Lige Srbije. Nakon pauze zbog kvalifikacione utakmice reprezentacije Srbije protiv Francuske, u okviru 15.kola odigran je meč između KMF “Palež” i KMF “Vranje”.

Gosti iz Vranja su u prvom meču u 6.kolu jesenjeg dela slavili kod kuće rezultatom 5:1 (1:0). Za Palež meč u kojem bi sa osvojena tri boda bili bliže play-offu dok bi gostima trijumf doneo skoro siguran plasman u doigravanju za prvaka države.

Goleada najpre u prvom poluvremenu

Vodenica je krenula na stranu gostiju nakon četiri minuta igre. Strelac za Vranje je bio Nemanja Milosavljević. Nije ovo rano vođstvo gostiju šokiralo domaće pošto je već u sedmom minutu Nikola Milosavljević bio strelac za izjednačenje. Samo minut kasnije Vranje stiže do novog vođstva. Iako oslabljeni neigranjem bitnih igrača Vranjanci nastavljaju borbeno i to im se isplatilo. Ovoga puta svoj prvi pogodak na meču postiže Stefan Aleksić. Dva gola razlike i 1:3 vodi Vranje u 11.minutu preko Miloša Dimitrijevića.

Mislilo se da je poraz domaćih na pomolu tada. Međutim najbolji strelac lige među golmanima Marko Roksić Roksa u 12.minutu smanjuje prednost ekipe iz Vranja na gol zaostatka. Šesti pogodak u prvom poluvremenu i povratak u meč, delo je Nemanje Jevtića koji postiže pogodak za izjednačenje 3:3 u 18.minutu. Novi udarac po domaćina i održavanje rezultatske prednosti delo je Aleksića pred sam odlazak na pauzu u poslednjem minutu prvog dela za 3:4.

Istim tempom i u drugom delu

U nastavku meča očekivano ista priča. Ne predaju se domaći i početkom 24.minuta pogotkom dvostrukog strelca Nikole Milosavljevića stižu do 4:4. Ipak to nije bilo dovoljno za ovo veče raspoložene goste. U istom minutu nastavljena je “kaznena ekspedicija” Aleksića, koji svojim trećim pogotkom uvodi polako meč ka konačnom ishodu. Pokušavali su tokom celog meča domaći kombinovano igrom sa golmanom-igračem ali nije bilo rezultata pošto je u 31.minutu golman Vranja Milan Tasić uzvratio Roksiću i postigao šesti pogodak za svoj tim. Nastavlja se goleada gostiju kada Janjić postiže dva gola zaredom. Najpre minuta kasnije za 4:7 a potom i u 36.minutu za 4:8. Tačku na ovu utakmicu stavlja Predrag Nikolić u 37.minutu. Nakon trijumfa protiv KMF “Novi Pazar” nova tri boda odlaze za Vranje pred utakmicu sledećeg kola protiv KMF “Beogradski FON” i 26. bod u prvenstvu. Palež za sada ostaje na koti 6 sa osvojenih 22 boda uz

KMF “Palež”-KMF “Vranje” 4:9 (3:4)

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Najčitanije

Exit mobile version