rtvnp.rs

Kakav preokret u Pendiku: Novi Pazar – Novi Sad 3:2(0:2)

Od sumraka do svitanja. Najblaže rečeno, izabranici Miloša Todorovića izvukli su tri boda u Pendiku.

Savković najavio potop, Radmanović podigao bedem

Zahvaljujući Pavlu Savkoviću, Novosađani su najpre poveli u 6.minutu dok je isti igrač u 17. minutu udvostručio prednost novajlije u elitnom rangu. Popović je kapitenski celo prvo poluvreme držao Pazarce na distanci dok je Miljan Radmanović “začarao” svoju mrežu i time sprečavao eventualne pokušaje domaćih da promene rezultat.

Tataba pokrenuo Pazarce

U nastavku meča Pazarci kreću svim silama u napad uz pomoć pokretača svih akcija, Veroljubom Vukadinovićem Tatabom, koji je kao na mlazni pogon špartao parketom Pendika. Za to vreme igrač utakmice Miljan Radmanović je nastavio po starom i ispleo “paukovu mrežu” pred svojim golom. Nošeni do sada najvećom posetom u sezoni, na krilima oko 350 navijača u Sportskoj dvorani Pendik, Pazarci su do trijumfa stigli blickrigom u samom finišu meča. Najpre je Ensar Redžović u 38. minutu postigao pogodak za 1:2. Posle možda i nepromišljenog šestog akumuliranog prekršaja ekipe iz Novog Sada, Stefan Spasić je u istom minutu iz kaznenog udarca sa 10 metara izjednačio rezultat. Panika i pad koncentracije gostiju su doveli do toga da “paklena mašina” Veroljub Vukadinović u 39.minutu omogućio Ensaru Redžoviću da svojim drugim golom savlada ovoga puta nemoćnog Radmanovića i domaćinu donese tri boda. Veliko slavlje već otpisanih domaćina, nova tri boda za treće mesto na tabeli i 12 bodova koliko ima i četvoroplasirana ekipa uz Novog Sada.