Srbija

KMF “SAS” nije uspeo do trijumfa nakon 6 godina od povratka u elitu!

KMF “SAS” iliti “luda družina” Sime Batinice, poznati još i kao “žuta podmornica”, napokon u eliti nakon šest godina. Utakmicu u Prvoj Futsal Ligi Srbije u Zrenjaninu odigrali su u okviru 2.kola protiv ekipe KMF “Novi Sad” iz “Srpske Atine”.

Nakon teške, rovovske utakmice u Novom Pazaru, na koju su otišli znatno oslabljeni i posle velike borbe izgubili je protiv favorizovanih domaćina sa 3:2, na red je došao meč na svom parketu.

Kristalna dvorana u Zrenjaninu je bila poprište bitke protiv gostiju iz Novog Sada. Uvek nepredvidive ekipe, rastrčanih i sa željom da osvoje svaku loptu i pedalj terena.

Poveli su domaći na radost svih, pogotkom za sada najboljeg strelca ekipe Matić Žarka u 4′. Viđene su prelepe akcije, iznenadni udarci na golove sa obe strane, šanse i polušanse ali mreže su mirovale. Pavle Savković je ipak deset minuta kasnije u 14′ postigao pogodak za izjednačenje i konačan rezultat na poluvremenu.

Nastavilo se u istom, žestokom ritmu i u nastavku ali ovoga puta gosti preko Marka Novakovića u 25′ preokreću rezultat na 1:2.

Kreću domaći igrači još srčanije. Golman Miljan Radmanović je bio više puta na iskušenju ali u 31′ minutu je kapitulirao a strelac je naravno ko bi bio već Matić koji je i u ovom meču postigao dva pogotka kao i u Novom Pazaru.

Do kraja meča i pored otvorene igre nije bilo promene rezultata, tako da je nerešen ishod između ova dva tima možda na kraju i najrealniji.

U sledećem kolu ekipa KMF “SAS” gostuje u Vranju. Novi Sad nakon dva vezana gostovanja ima priliku da se predstavi svojoj publici protiv ekipe KMF “Palež”. Ekipi koja je u ovom kolu savladala favorizovani novofuzionisani tim KMF “FON Banjica”

KMF “SAS”KMF “Novi Sad” 2:2 (1:1)

KMF “SAS”: Rodić, Aranitović, Marković, Radenković, Matić, Maran, Lojpur, B. Marković, Živanov, Mrđenović, Stojaković, Petrović, Prec i Šarenac.

KMF “Novi Sad”: Radmanović, Popović, Bosnić, Golub, Savković, Latinović, Lučanović, Novaković i Bobar.