Srbija

Loznica u finalu, Davor Tasić u futsal penziji

Drugi polufinalni meč između domaće ekipe KMF “Vranje” i aktuelnog šampiona KMF “Loznica-Grad 2018” nakon pobede Loznice kući od 4:1 prošao je u manjoj neizvesnosti nego što se iškekivalo i dao nam je finalistu ovogodišnjeg razigravanja za titulu najboljeg u Prvoj Futsal Ligi Srbije.

Uvek teško gostovanje i vreli parket u Vranju, nisu mnogo uticali na raspoloženu ekipu Loznice koja je odigrala ovu utakmicu bez pritiska tečno i ukomponovano, možda i najviše zahvaljujući domaćoj ekipi koja lagano i opušteno ušla u meč. Uz brzo primljena tri gola, par stopostotnih prilika Vranja koje su mirisale na preokret i čiju je realizaciju svojim maestralnim odbranama sprečio izuzetno raspoloženi golman Jakov Vulić, kao da su deprimirali domaći tim i već u prvom delu su trasirali put gostiju ka finalu.

Po dva gola De Souze u 2. i 8. minutu i Taborde u 6. i 14.minutu, uz ispostavilo se počasni pogodak za domaće koji je postigao Trajković u 12.minutu, bili su dovoljni za vođstvo gostiju od 1:4 na kraju prvog dela susreta.

U nastavku rastrčani Lozničani nisu dozvoljavali domaćima da uđu u rezultatsku neizvesnost i nakon autogola Milosavljevića u 32.minutu rezultat je glasio 1:5 za aktuelnog šampiona države. Mladen Kocić Cipi je u 34.minutu dokusurio domaći tim, koji je u ovom meču izgledao u najmanju ruku kao grogirani bokser u ringu i rešio nedoumicu oko učesnika finala.

Vredno pomena na ovom meču je oproštaj dugogodišnjeg kapitena Vranja, čoveka koji je mnogo dao klubu, nosioca ekipe i jednog od najzaslužnijih što se KMF “Vranje” izdiglo do toga da predstavlja jedan od najstabilnijih timova na futsal sceni Srbije, Davora Tasića. Simbolično, shodno broju 23 na dresu koji je nosio, 2’3″ do kraja, sa parketa je izašao “mladić sa brojem 23”, kapiten Tasić uz ovacije svih prisutnih u hali, okončao karijeru i otišao u zasluženu “futsal penziju”.

Loznica
Davor Tasić

Na kraju donekle možda i previsok rezultat u obe utakmice, ali svakako zasluženo u finale ide aktuelni šampion koji je više pokazao u polufinalnim mečevima.

KMF “Vranje”-KMF “Loznica-Grad 2018” 1:6 (4:1)

U subotu 20.05.2023. godine na programu je prvi meč finalne serije u kojem Loznica dočekuje ekipu KMF”Ekonomac” koja je plasman u finale izborila takođe nakon dva meča, pobedama protiv KMF “Beogradski FON” u drugom polufinalnom paru.

Prve dve utakmice igraju se u Loznici a prvak države će biti tim koji ostvari tri dobijene pobede.