Fifa

Orlovi ispustili šansu za revanš!

Orlovi su odigrali meč 4.kola kvalifikacija za plasman na FIFA Futsal World Cup Uzbekistanu protiv selekcije Ukrajine koja je zbog situacije u zemlji kao domaćin primorana da svoje mečeve igra van svoje zemlje.

Srbija je na drugi meč protiv Ukrajine, morala putovati u Mađarsku, u grad Debrecin, gde je odigran meč.

Ponovo je bio raspoložen Jakov Vulić, golman Srbije, koji je bio nepremostiva prepreka tokom celog meča i nije dozvolio favorizovanim Ukrajincima da pronađu put do njegove mreže.

S druge strane, Srbija je pretila preko Jovana Lazarevića, a jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Strahinja Petrović koji je pogodio mrežu “domaćina” na asistenciju Denisa Ramića u 17. minutu.

U nastavku susreta Ukrajinci su ipak uspeli da stignu do nerešenog rezultata, golom Zjuka u 27. minutu.

Do kraja susreta mreže su mirovale, pa je Poljska preuzela vodeću poziciju na tabeli grupe “B” sa devet osvojenih bodova iz četiri odigrana kola, druga je Ukrajina sa sedam, potom sledi Srbija sa pet bodova, dok poslednje mesto zauzima Belgija sa samo jednim bodom.

Ukrajina-Srbija 1:1 (0:1)

Orlovi su tako propustili priliku da se osvete rivalu za debakl u Vranju, kada je Ukrajina slavila sa ubedljivih 1:6 i nakon meča sa Belgijom u Smederevu, u kojem je u poslednjim trenucima meča ostvarila remi, još jednom ispusila šansu za sva tri boda.

Dosadašnji rezultati grupe “B”:

Orlovi

Reprezentaciju Srbije koju sa klupe predvodi selektor Dejan Majes, do kraja kvalifikacija očekuju još dva meča, sa Poljskom kući i u gostima protiv Belgije a mečevi su na programu od 14-20.decembra.

Plasman na FIFA Futsal World Cup izboriće pobednici grupa dok najbolje 4 drugoplasirane od 5 ekipa idu u baraž.