Srbija

Preokret u Vranju u režiji Petraševića!

KMF Vranje-KMF Beogradski FON 6:7 (6:2)

Preokret kakav niko nakon poluvremena nije očekivao viđen je u Vranju. Nakon džentlemenski zamenjenog domaćinstva zbog zauzetosti SC “Šumice”, džentlemenski su domaći ispustili velika tri boda koja su im bila u “džepu” sve do 30.minuta.

Poveli su gosti već u prvom minutu, nakon kornera koji je izveo Lazić, Pešiću je ostalo samo da se pokloni i sprovede loptu u mrežu pored uspavanih igrača domačih. Vranjanci se bude i već minut kasnije Dodić rutinski plasira loptu pored nemoćnog Josimovića. Kreću “studenti” sa visokim presingom i konstantim napadima. Međutim, njihove greške veoma brzom tranzicijom, domaći koriste i postižu tri gola u 3. preko Nikolića i Trajkovića u 7. i 13.minutu.

Prvi pogodak Petraševića za nadu u preokret

Nadu da će posle 4:1 za domaće ipak stići do povoljnog rezultata, donosi Petrašević. Ostavljen na trenutak sam na šutu i sevnula je “desnica” u “devedeset” pored nemoćnog Tasića, koji je samo pogledom ispratio loptu. Nada je ipak kratko trajala. Kreću gosti iz Beograda sa pet igrača u polju, prva greška i maestralni Dodić sa svoje polovine pogađa gol preko golmana gostiju. Oduševljenje u hali je upotpunjeno u 20.minutu, kada bivši Fonovac Stefan Aleksić-Falkao postiže pogodak za 6.2.

Poluvreme za nekog opuštanje a za nekog priprema za “bitzgrieg”

Nakon odmora na poluvremenu, domaći tim kao da je shvatio da je meč gotov. Međutim tada kreće preokret u režiji gostiju. U periodu od 4 minuta, od 27. do 31. četiri pogotka su se našla u mreži Vranja, za Hičkokovski rečeno, “led u krvi” domaćih, uz moramo istaći i “bombu” golmana Josimovića u 28.minutu sa 10-tak metara. Nastavljaju “studenti” da prete i u 38.minutu Šljukić oduzima loptu domaćima, prosleđuje je ka Petraševiću, koji lagano matira Tasića i postiže svoj drugi uzastopni ukupno treći pogodak za veliki preokret i pobedu u Vranju.

Lazar Petrašević trostruki stelac i igrač utakmice

Lazar Petrašević
KMF Vranje-KMF Beogradski FON (SportJuga)

Velika tri boda za goste koji nastavljaju pobedničku seriju i preuzimaju čelo tabele Prve futsal Lige Srbije. U sledećem kolu KMF Vranje gostuje u Bečeju koji je poražen od KMF Ekonomca dok KMF Beogradski FON ide na megdan KMF Novoj Pazovi koja je ostavila u Obrenovcu.

utakmica između KMF Ivanjica i KMF Loznica-Grad je odložena zbog učešća šampiona države u UEFA Futsal Ligi Šampiona.