Srbija

Simić u finišu za brejk u Šumicama

U prvoj utakmici polufinala play-offa razigravanja za nosioca titule prvaka Prve Futsal Lige Srbije u Šumicama su se sastali KMF “Beogradski FON” i gosti iz Kragujevca KMF “Ekonomac”.

Meč u Šumicama je predstavljao svojevrsnu reprizu finala Futsal Kupa Srbije u kojem je trofej osvajača Kup-a osvojio KMF “Beogradski FON”. Prilika za domaće koji su na kraju regularnog dela sezone zauzeli drugo mesto i samim tim dobili prednost domaćeg terena da pobedom u polufinalnoj seriji, napadnu titulu i naslov osvajača “duple krune” u Srbiji, dok bi gosti nakon tri nerešena meča ove sezone imali priliku za revanš za poraz u Jezeru u finalu Kup-a.

Kako se očekivalo viđena je dinamična i uzbudljiva utakmica, u kojoj je tek četvrto vođstvo kragujevački klub uspeo da sačuva. Poveo je Ekonomac golom Ćirke u sedmom minutu, posle prodora po desnoj strani. Domaći su izjednačili pogotkom Ljujića posle izvedenog auta u 12.minutu, da bi pogodivši sam desni gornji ugao, Marinković doveo Ekonomac u vođstvo, sa kojim se otišlo na odmor.

Neizvesno do poslednje sekunde u Šumicama

U nastavku, oba tima su imale svoje dobre prilike, da bi golman Beograđana, Josimović iskoristio odsustvo Milanovića sa gola i iz svog prostora preko celog terena pogodio za novo izjednačenje u 31.minutu. Nisu odustajali igrači Ekonomca od težnji za pobedom, Simić je, u 34.minutu, efektno “bocnuo” loptu za 2:3. Međutim, već u sledećem napadu Beogradski FON je uspeo da izjednači, sa oko devet metara precizan je bio Pešić. Pitanje pobednika rešeno je tri sekunde pre kraja, posle kornera sa leve strane, Simić je iz blizine zatresao mrežu za konačnu pobedu Ekonomca, koji će priliku da obezbedi igranje u finalu imati u subotu od 19.30 časova na parketu SBB hale “Jezero”.

KMF”Beogradski FON”-KMF “Ekonomac” 3:4 (1:2)

Šumicama

BEOGRAD.- SC “Šumice”. Gledalaca: 200. Sudija: Jović (Niš) i Milić (Kruševac).

Strelci: 0:1 Ćirka u 7, 1:1 Ljujić u 12, 1:2 Marinković u 16, 2:2 Josimović u 31, 2:3 Simić u 34, 3:3 Pešić u 35, 3:4 Simić u 40.minutu.

Žuti kartoni: Pešić (Beogradski FON), Rakić (Ekonomac).

Nagomilavanje prekršaja: Beogradski FON 10 (5-5), Ekonomac 7 (3-4).

KMF “Beogradski FON”: JOSIMOVIĆ, PETRAŠEVIĆ, LAZIĆ, ŠLJUKIĆ, PEŠIĆ, Makivić, Milutinović, Marjanović, Ljujić, Pajković, Borisavljević, Ratković. Trener: Đorđe Pantelić.

KMF “Ekonomac”: MILANOVIĆ, STOJČEVSKI, ĆIRKA, SIMIĆ, TOMIĆ, Milenković, Aleksić, Rakić, Vasić, Marinković, Stojanović, Digić, Tanasković, Rajić. Trener: Vidan Bojović.