Rakić gostio i služio u Poljskoj, Matijević i Petrov za tri boda!

Futsal selekcija Srbije

Futsal selekcija Srbije je započela kvalifikacije u grupi “B” Elit Round za učešće na FIFA World Cup u Azerbejdžanu 2024. godine. Prvi, koji su svi spominjali kao najvažniji za “probijanje leda”, odigran je u Poljskoj u Koszalinu.

Iako su do sada od odigranih deset međusobnih susreta, reprezentativci Poljske samo jednom savladali reprezentaciju Srbije i to 2019. godine u prijateljskom meču u Lubinu, mnogi su sa zebnjom iškekivali ovaj debi u kvalifikacijama. Bez nekoliko standardnih igrača, Srbija je otišla u Poljsku.

U prvom poluvremenu dominirali su igrači Srbije na terenu. Odlično su ušli u meč i pokazali da su ipak u tom trenutku bili znatno kvalitetniji rival. Sve su učinili izabranici Dejana Majesa na parketu da pokažu svoj timski i individualni kvalitet. Utakmica je mogla biti rešena već u prvih 20 minuta i bilo je pitanje vremena kada i sa koliko razlike će se otići na odmor, ali mnogobrojne šanse su se svele na samo dva pogotka.

Najpre je nakon asistencije Rosića u 7.minutu Nikola Matijević savladao Kalužu posle par izglednih prilika koje su reprezentativci Srbije imali. Rosić je uputio loptu ka golu Poljaka koja prolazi između nogu Stefana Rakića, a akciju je iz neposredne blizine završio Nikola Matijević.

U 12.minutu Srbija kreće u odličnu priliku za kontranapad. Loptu oduzima “domaćin” Rakić, nesebično asistira upornom, višegodišnjem Italijanu, koji je stekao i status stanovnika “Večnog grada” od ove sezone i nakon još jedna odlične akcije sledi precizni pogodak Strahinje Petrova. Plus dva posle 12 minuta fenomenalne igre. U svakom segmentu igre Srbija je bila bolji rival. Fantastičnim odbranama istakao se Jakov Vulić, odbrana na svom nivou, tečne akcije, ali bez promene rezultata.

U nastavku već druga priča. Nakon nastavka utakmice, na isteku 21. minuta, izabranici Blažeja Korčinjskog došli su do pogotka. Sledi pokušaj povratka u meč nakon što je Tomaš Lutecki uputio neodbranjiv udarac. Bilo je prilika na obe strane, Vulić je u nekoliko navrata bio fantastičan, a pred golom Kaluže nedostajalo je ipak malo više koncentracije. Kasnije, i pored mnogo dobrih situacija, rezultat se nije menjao. Domaćini nisu mogli da nameste nogu, a kada i jesu, na putu im je i dalje bio odlični golman Vulić.

Poljska-Srbija 1:2 (0:2)

POLJSKA:- Kałuża, Zastawnik, Lutecki, Mrowiec, Kriezel (C), Nawrat (GK), Kubik, Madziąg, Skiepko, Sendlewski, Surmiak, Leszczak, Marek, Szadurski.

Selektor: Błażej Korczyński

SRBIJA:- Vulić, Rosić, Ramić, Rakić, Janjić, Nikolić (GK), Matijević, Vasić, Simić (C), Tomić, Lazarević, Petrov, Rajčević, Marinković.

Selektor: Dejan Majes

U drugom meču grupe “B” Elite Round kvalifikacija za Svetsko prvenstvo Belgija je kod kuće izgubila od Ukrajine rezultatom 2:10.

Futsal selekcija

Naredni meč, futsal selekcija Srbije igra u Smederevu protiv Belgije, 20. septembra sa početkom od 18:00 časova, dok Ukrajina na neutralnom terenu dočekuje Poljsku istog dana.