BIH

Brotnjo nakon velikog preokreta savladao Bosnu Kompred

Večeras je u Čitluku odigran susret 6. kola Premijer futsal lige BiH između domaćeg MNK Brotnjo i MNK Bosna Kompred iz Tuzle, a domaći su nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu slavili rezultatom 7:3.

Nakon prvih dvadeset minuta na semaforu je stajalo (ne)sigurnih 0:3 za goste iz Tuzle.

Dragan Sremac je u 11. minutu doveo Bosnu Kompred u vođstvo, da bi na 0:2 povisio Tarik Idriz tri minuta kasnije. Treći gol je u samom finišu prvog dijela pripao iskusnom Mehmedu Ramiću.

Ali u drugom poluvremenu druga priča. MNK Brotnjo furioznom igrom postiže čak sedam pogodaka.

Po dva puta su se u strijelce upisali Dario Penava i Vinko Prusina, a po jednom su pogađali Darko Ivanković, Ivan Ivanković i Antonio Prusina.

Uspjeli su Tuzlaci u posljednjim sekundama postići još jedan pogodak i to još jednom preko Mehmeda Ramića, te je meč pripao Čitlučanima sa konačnih 7:4.

U idućem, 7. kolu, Brotnjo gostuje u Doboju, dok Bosna Kompred na svom terenu dočekuje bijeljinski Radnik.