BIH

Salines u finišu utakmice do pobjede nad Dobojem

Tuzlanski FC Salines slavio je večeras protiv Futsal kluba Doboj rezultatom 5:4, u meču 6. kola Premijer futsal lige BiH, odigranom u Tuzli.

Prvi gol na utakmici viđen je u 8. minutu, kada je mrežu gostiju zatresao Osman Beganović i tako ekipu Salinesa doveo u prednost.

Deset minuta kasnije Denis Zelenković je vratio stvari na početak i poravnao na 1:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom minutu nastavka preokret u korist Doboja. Pogodak za 1:2 postigao je Ibrahim Husejnović.

Tuzlaci već u 24. minutu uzvraćaju udarac, te novo poravnanje na meču, svojim drugim pogotkom donosi Osman Beganović.

Samo dva minuta kasnije Dobojlije ponovo vode (2:3). Strijelac je ponovo Ibrahim Husejnović, i njegov drugi gol na utakmici.

Salines ponovo stiže u egal. Bio je to 28. minut kada je golmana gostiju matirao Deni Imširović.

Nisu se gosti iz Doboja predavali, te u 32. minutu ponovo stižu u vođstvo preko Đorđa Marića.

Ipak, sami finiš meča pripao je domaćinu, koji je golovima Denisa Isanovića u 36. i Benjamina Smajića u 38. minutu uspio preokrenuti rezultat i doći do pobjede sa konačnih 5:4.

U narednom kolu Salines gostuje kod Sloge, dok Doboj dočekuje ekipu Brotnja.