Dalibor Pudar više nije šef stručnog štaba bh. premijerligaša Futsal kluba Konjic.

Potvrđeno je ovo na službenoj facebook stranici kluba iz Konjica.

Navodi se kako je došlo do sporazumnog raskida saradnje, te su se već sada bivšem šefu stručnog štaba Daliboru Pudaru zahvalili na dosadašnjoj saradnji i zaželili mu sreću u nastavku karijere.

Još uvijek nije poznato ime novog trenera, a ekipu će u narednom periodu predvoditi Senad Dizdarević.

FK Konjic je u pet dosadašnjih kola Premijer futsal lige BiH, koliko ih je i predvodio Pudar, osvojio četiri boda i zauzima sedmo mjesto na tabeli.

Continue Reading

BIH

Sarajevo bolje od Salinesa

By

Futsaleri GFC Sarajevo večeras su u okviru 8. kola Premijer futsal lige BiH, na domaćem terenu, rezultatom 8:4, trijumfovali protiv FC Salines Tuzla City.

Prvi pogodak viđen je u 9. minutu, kada je prednost domaćem Sarajevu donio Ibrahim Hršumović.

Samo par sekundi kasnije na 1:1 je poravnao Benjamin Avdić.

Da bi domaći sa prednošću otišli na predah pobrinuo se mladi Faruk Brkanić, kada je u 16. minutu pogodio za 2:1.

Isti igrač se u 23. minutu ponovo upisuje u strijelce, a samo jedan minut kasnije Stefan Jokić povećava prednost Sarajlija na sigurnih 4:1.

Uslijedila su dva pogotka Tuzlaka. Prvo je u 25. minutu mrežu domaćih zatresao Benjamin Smajić, da bi dva minuta kasnije na 4:3 smanjio Miloš Todorić.

Ibrahim Hršumović do 33. minuta postiže nova dva pogotka i kompletira svoj het-trik na večerašnjem susretu, te odvodi GFC Sarajevo na 6:3.

Deni Imširović u 37. minutu smanjuje zaostatak Salinesa na 6:4 i uvodi susret u blagu neizvjesnost.

Ipak, do kraja susreta Sarajlije postižu još dva pogotka za potvrdu pobjede sa konačnih 8:4. Strijelci su bili Stefan Jokić u 38. i Muanis Duvnjak u posljednjem minutu utakmice.

U posljednjem kolu prvog dijela, narednog vikenda, Sarajevo u derbiju gostuje kod Mostar SG-a, dok Salines popravni traži kod kuće protiv Brotnja.

BIH

Sloga upisala veliku pobjedu na gostovanju u Čitluku

By

MNK Sloga ‘WWin’ iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja večeras je upisao veliku pobjedu na gostovanju u Čitluku kod MNK Brotnjo rezultatom 6:7 u meču 8. kola Premijer futsal lige BiH.

Od samog starta utakmice bilo je jasno da i jedne i druge očekuje težak meč. Domaći su kao favorit ušli u utakmicu, ali se na kraju ispostavilo drugačije.

Prvi dio utakmice završen je sa neriješenih 3:3. Strijelci za Brotnjo bili su Antonio Prusina, Silvio Dujmović i Ivan Ivanković, dok su za goste pogađali Admir Zukan, Ahmed Bilkan i Sabahudin Petak.

U 25. minutu prednost Slogi od 3:4 drugim pogotkom na utakmici donosi Sabahudin Petak.

Pet minuta kasnije Darko Ivanković vraća stvari na početak i poravnava na 4:4.

Već u 32. minutu novi gol u mreži Sloge i prednost za Brotnjo od 5:4, a strijelac je Marko Džida.

Uslijedio je novi preokret, ovoga puta za gostujuću ekipu, sjajni Ahmed Bilkan je u 33. i 37. minutu postigao dva gola i donio prednost svojoj ekipi od 5:6.

U finišu susreta još dva pogotka, po jedan na obe strane za konačnih 6:7 i veliku pobjedu Sloge na teškom gostovanju u Čitluku. Strijelac za domaće bio je Vinko Prusina, dok je na drugoj strani het-trik kompletirao maestralni Sabahudin Petak.

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva Brotnjo gostuje kod Salinesa, dok Sloga na domaćem terenu dočekuje bijeljinski Radnik.

BIH

Mostar SG trijumfovao u Širokom Brijegu

By

Aktuelni prvak BiH i prvoplasirana ekipa na tabeli, FC Mostar SG ‘Staklorad’, večeras je upisao novi trijumf, pošto je, u okviru 8. kola Premijer futsal lige BiH, rezultatom 3:6, slavio na gostovanju u Širokom Brijegu kod MNK Hercegovina.

Prvi dio utakmice pripao je domaćinu, pošto se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Hercegovinu. Jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Zvonimir Ćavar u 3. minutu.

Isti igrač sjajno otvara drugo poluvrijeme, te u 23. minutu šokira favorizovane goste i donosi prednost svojoj ekipi od 2:0.

Ipak, samo minut kasnije bude se gosti iz Mostara. Na 2:1 smanjio je mladi Adnan Kalajdžić.

U 34. i 35. minutu ‘blitzkrieg’ gostiju koji u potpunosti preokreću rezultat zahvaljujući pogocima Bilala Jelića i Marina Sutona.

Samo tri minuta kasnije novi ‘blitzkrieg’ Mostaraca i nova dva pogotka u mreži domaće ekipe. Ponovo je strijelac bio Bilal Jelić, a jednu loptu u svoju mrežu gurnuo je i igrač Hercegovine Mate Bilić.

U pretposljednjem minutu još dva pogotka, po jedan na obe strane. Prvo je Mostar SG potvrdio pobjedu preko kapitena Marija Aladžića, da bi konačnih 3:6 postavio Dragan Edi Marić.

U posljednjem kolu prvog dijela Hercegovina gostuje kod Bosne Kompred, dok Mostar SG dočekuje ekipu Sarajeva.