BIH

Reprezentacija BiH bolja od Francuske u prvom prijateljskom meču

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u SD “Ramiz Salčin” u Sarajevu upisala pobjedu protiv reprezentacije Francuske rezultatom 5:2, u prvom od dva prijateljska meča ovih selekcija.

Odigrali su izabranici Iva Kreza sjajnu partiju koja je na kraju krunisana sigurnom pobjedom.

Ipak, utakmicu su bolje otvorili Francuzi te u 10. minutu preko Ibrahimae Niakatea stigli do prednosti.

Samo pet minuta kasnije nakon sjajne akcije u kojoj su učestvovali Davor Arnautović, Srđan Ivanković i Josip Sesar, ovaj posljednji poravnava na 1:1.

To je bio rezultat prvog dijela. Odmah u trećem minutu nastavka preokret u korist bh. selekcije donosi Muanis Duvnjak, a već u 25. minutu sjajnim volej udarcem na 3:1 povisuje mladi Amer Džindić.

Nije se dugo čekalo do novog pogotka, pošto samo par sekundi kasnije Francuska preko Leoa Faytrea smanjuje na 3:2.

Nisu stajali ni domaći momci, te dva gola prednosti svojoj reprezentaciji vraća Davor Arnautović u 27. minutu.

Francuska je u posljednjim minutama pokušala sa golmanom u polju da stigne zaostatak, ali to im nije pošlo za nogom, te je njihovu grešku iskoristio Amir Baručija i u 36. minutu postavio konačnih 5:2.

Za reprezentaciju Bosnu i Hercegovine na ovom meču su nastupili: Amer Delić, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Josip Sesar, Faruk Brkanić, Vedad Jašarević, Amer Džindić, Srđan Ćatić, Ante Grbešić, Miloš Radujković, Muanis Duvnjak, Miloš Todorić, Benjamin Smajić, Amir Baručija.

Isti rivali će već sutra (srijeda) od 17:00 časova u SD “Ramiz Salčin” u Sarajevu odigrati još jednu prijateljsku utakmicu.