BIH

Hercegovina osvajač futsal kupa BiH

Manje od 48 sati imali su za odmor igrači MNK Hercegovina nakon druge utakmice finalne serije za prvaka BiH. Ovaj put morali su na daleko putovanje u Bijeljinu na uzvratnu utakmicu finala Kupa BiH protiv KMF Radnik MD Shop, gdje su branili prednost od 4:3 iz prvog meča.

Prije samog početka meča desio se incident prilikom intoniranja himne Bosne i Hercegovine, a igrači su sa nevjericom slušali zvižduke većeg dijela publike u sali Filip Višnjić. Scene na koje nismo navikli na futsal utakmicama u BiH i koje se trebaju osuditi.

Na samom terenu od prvog minuta kreće domaćin sa igrom na višak ali već u četvrtoj minuti zaledio ih je Darko Ivanković pogotkom sa svoje polovine. Uslijedila je nova invazija Radnika ali uspjeli su promašiti dosta lijepih prilika, a i kad su dobro šutirali na golu je bio nepremostivi Rašić. Prijetio je Mirković sa svoje pozicije, Arnautović udarcima sa distance ali lopta nije htjela u gol. Nekoliko puta su pokušali domaći i sa namjernim promašajima na drugu stativu ali uvijek je malo nedostajalo da loptu uguraju iza Rašića. U 13. minuti još jedna majstorija Dake Ivankovića, hvata lijepo volej iz prekida i to je 0:2. Do kraja poluvremena novi napadi Radnika ali rezultat se nije mijenjao. Treba istaknuti neprimjereno navijanje dijela gledaoca i vrijeđanja gostiju, nešto na šta nismo navikli u futsal utakmicama u BiH i što je zaprepastilo ljubitelje ove igre.

Drugo poluvrijeme se nije trebalo ni igrati. Govor tijela domaćih igrača djelovao je od početka drugog dijela takav kao da ne vjeruju da se mogu vratiti i preokrenuti rezultat. Branili su se gosti i strpljivo čekali svoju šansu a ona je došla u 34. minuti. Daka postiže hattrick i otklanja sve sumnje oko novog osvajača Kupa BiH. Do kraja utakmice još jedan lijep gol Hercegovine i to preka Ćavara koji je odapeo svoju praćku.

Na kraju uvjerljiva pobjeda Hercegovine od 0:4 i prvi trofej u sezoni, a već u srijedu imaju priliku da dođu do ligaške titule i okite se duplom krunom.