BIH

GFC Sarajevo slavilo u triler utakmici

Kakva treća utakmica finala za prvaka BiH je viđena večeras. Eurogolovi, preokreti, sumnjive sudijske odluke, crveni karton, deseterac. Krenimo redom.

Hercegovina je na krilima osvajanja Kupa BiH i vodstva od 2:0 u seriji, došla sa velikim motivom da pokori Sarajevo i sve riješi u trećoj utakmici. I krenuli su vrlo dobro. Marić u 7. minuti pogađa na asistenciju Penave. Samo dva minuta kasnije, Ivan Ivanković krade loptu Biliću, domaći traže prekršaj ali ga ne dobijaju, Ivanković rutinski pogađa pored Salihovića. Nezadovoljstvo domaćina je kulminiralo a žuti karton dobija Jasmin Hodžić. U tim trenucima potpuno su se pogubili igrači GFC-a a veliku priliku da ih dokrajči propustio je Penava. Ta promašena šansa je (čini se) preokrenula utakmicu, Sarajevo dolazi do daha, a u 13. minuti preko Handžića smanjuju zaostatak. Do kraja poluvremena veliki pritisak momaka iz glavnog grada ali sjajan je na golu Rašić.

Drugo poluvrijeme je epsko, a tako je i krenulo. Žuti karton za Brkanića zbog prigovora, njegov treći i suspenzija za eventualnu sljedeću utakmicu, a onda u sljedećem napadu isti igrač pogađa za 2:2 i vrlo emotivno proslavlja isti. Samo nekoliko trenutaka kasnije je već 3:2, Jokić pogađa za veliki preokret i ključanje male Skenderije. Ali da ne ostane samo na ovom preokretu pobrinuli se Hercegovci. Prvo jedna kontra, Ivan Ivanković asistira Ćorluki koji nastavlja svoju sjajnu formu. Nakon toga je uslijedila majstorija Marića koji postiže eurogol i vraća prednost Širokobriježanima.

Futsal vrteška se ponovo okrenula u ovoj utakmici. 30. minuta se igrala kad je Jasmin Hodžić ispalio đule i savladao sjajnog Rašića. U sljedećem minuti isti igrač obara Gašpara a sudije mu pokazuju drugi žuti karton. Dva minuta sa igračem više za goste ali domaćini su se odbranili lavovski. A kad se tako odbranite onda vam se vrati na drugom dijelu terena. Bezbroj šuteva je imao Duvnjak ali Rašić je izlazio kao pobjednik, sve do 34. minuta kad je topovski udarac Duvnjaka odsjeo u rašljama. Brkanić je ubrzo imao priliku da sa deseterca ovjeri pobjedu ali njegov šut odlazi pored gola. A onda nova naplata za promašeno, Ćorluka pravi dar-mar i poravnava na 5:5. Muanis Duvnjak je odlučio ipak da se ova serija nastavi, 38.minuta i njegov Copy-Paste potez iz 34. minuta, novi sjajan pogodak za 6:5. Do kraja su pokušali gosti sa viškom ali do poravnanja nisu stigli, naprotiv Brkanić je pogodio za konačnih 7:5 i smanjenje rezultata u seriji.

Četvrta utakmica se igra u Širokom Brijegu, a igrači Hercegovine će imati veliku priliku da pobjedom slave titulu prvaka. Posao će im biti olakšan jer će GFC biti bez trenera Mulahmetovića, najboljeg strijelca Brkanića i Jasmina Hodžića. Svi oni imaju kartone ali sigurno da će Sarajlije dati sve od sebe da seriju vrate u Skenderiju i kreiraju novu senzaciju.