BIH

Hercegovina pobjedom povela 2:0 u finalnoj seriji

Pecara je bila domaćin drugog duela finalne serije za prvaka BiH između MNK Hercegovina i GFC Sarajevo. Domaćini su tražili novu pobjedu kojom bi došla na korak do titule, a dobro popunjene tribine dvorane u Širokom Brijegu bili su im novi vjetar u leđa.

Početak utakmice dosta tvrd a rezultat se nije mijenjao do devete minute kad smo vidjeli dva pogotka. Mrežu Sarajlija načeo je Ivan Ivanković, a u istom minutu kazneni udarac za domaćina, neumoljiv je Ćorluka. Svoju sjajnu formu nastavlja Ćorluka u 13. minutu. Kontru vozi sa pola terena, Džafo ga ne faulira na vrijeme, a to je onda opasnost. Boca preko Šarića, lopta je možda dirala Marića na liniji ali gol pripisan Ćorluki. 15. minuta donosi najljepši potez i lijep gol Sarajeva. Muanis Duvnjaka je provozao Peku i Marića, odigrao povratnu za Mršu, ovaj na drugoj stativi pronalazi Handžića koji smanjuje prednost. U trenucima kad je Sarajevo izgledalo bolji protivnik, još jedna majstorija Ćorluke. Na oko bezazlen aut ali odmjeren šut pronalazi put do mreže za 4:1 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena i još jedna lijepa akcija Duvnjaka, ovaj put asistira Brkaniću za novu nadu da se mogu vratiti u ovu utakmicu. Ipak u 26. minuti pivoti Hercegovine, Darko Ivanković i Dragan-Edi Marić postižu pogotke i rješavaju pitanje pobjednika. Do kraja utakmice još dva efektna pogotka, po jedan na obje strane. Faruk Brkanić postiže lijep pogodak nakon duplog pasa, a na drugoj strani Zvonimir Ćavar lijepo bocka mladog Salihovića.

Na kraju 7:3 za domaćina, nova pobjeda od četiri razlike i velika prednost od 2:0 u seriji. Hercegovinu očekuje za dva dana uzvratna utakmica finala Kupa BiH gdje ce pokušati doći do prvog trofeja u sezoni. Treća utakmica finalne serije igra se u Sarajevu, vjerovatno u srijedu, a domaćini će morati doći do pobjede ukoliko žele da produže seriju.