BIH

Hercegovina preokretom do vodstva u finalnoj seriji

Mala dvorana Skenderije bila je poprište prvog duela finalne serije za prvaka Bosne i Hercegovine. Nikad punija futsalska Skenderija dočekala je “neočekivane” finaliste, ekipe GFC “Sarajevo” i MNK “Hercegovina”.

Domaćini su bili kompletni, dok Hercegovina nije mogla računati na Darka Ivankovića koji je nakupio kartone. U četvrtoj minuti Stefan Jokić nastavlja svoj sjajni niz i pogađa za radost domaćina. Radost nije dugo trajala jer je Ivan Ivanković anulirao prednost šutem sa distance. Do kraja poluvremena par lijepih šansi na obje strane ali rezultat se nije mijenjao.

23. minuta, Mršo odigrava “Hrvatsku” za Brkanića koji odmjerenim udarcem donosi novu prednost GFC-u. Ponovo je gostima trebalo dva minuta da poravnaju. Gašpar krade jednu loptu, pokreće kontru, odigrava za Ćorluku koji pogađa za 2:2. U 30. minuti sjajna sekvenca Jokića, prelijep start na loptu na sredini terena, Džafo mu odigrava loptu na drugu stranu, Jokić prolazi Rašića i pogađa za oduševljenje domaćih navijača. U euforiji koja je nastupila, Mršo ubrzo sjajnim pasom izbacuje Brkanića jedan na jedan sa Rašićem, a Brkanić pokazuje zbog čega je najbolji strijelac lige ove sezone. I kad se činilo da je Sarajevo prelomilo utakmicu upadaju u probleme sa faulovima. U 36. minuti Džafo gubi jednu loptu, instinktivno pravi prekršaj, a neumoljiv sa deset metara je Ćorluka. 38. minuta donosi još jedan dobar potez Ćorluke, ovaj put njegov “šut” pronalazi na drugoj stativi Marića , kojem ostaje lakši dio posla za 4:4.

Pošto je to bio konačni rezultat nakon dva poluvremena, gledali smo još gratis deset minuta. U prvom produžetku dosta bolja igra gostiju što su naplatili prvim vodstvom nakon novog gola Marića, a sjajnih pet minuta nastavka krunisali su još jednim pogotkom Ćorluke.

U drugom produžetku slična slika na terenu. Peko pogađa za plus tri i tada je sve bilo riješeno. Pokušali su domaći vratiti se viškom ali snage i vremena nije bilo. Na samom kraju još jedan deseterac, ovaj put siguran realizator Gašpar za konačnih 4:8, i vodstvo Hercegovine u seriji.

Hercegovini predstoji prva utakmica finala Kupa BiH, u subotu u Bijeljini kod Radnika. Ekipa Sarajeva ima sedam dana da se pripremi za drugu utakmicu serije, pokuša ispraviti greške od večeras i vrati seriju u egal.