Continue Reading

BIH

Radnik na domaćem terenu siguran protiv Doboja

By

KMF Radnik ‘MD Shop’ iz Bijeljine upisao je novu pobjedu u Premijer futsal ligi BiH, pošto je večeras na svom terenu, rezultatom 7:4, bio bolji od Futsal kluba Doboj, u utakmici 8. kola Premijer futsal lige BiH.

Već u 4. minutu Bijeljinci preko Mirka Marinkovića dolaze u vođstvo. Samo dva minuta kasnije na 2:0 povećava Dejan Pavlović.

Doboj zahvaljujući golu Ibrahima Husejnovića iz 12. minuta smanjuje na 2:1, da bi konačnih 3:1 u prvom dijelu postavio večeras sjajni Stefan Rakić.

Dobojlije bolje otvaraju drugi dio susreta, te u 24. minutu drugim pogotkom Ibrahima Husejnovića smanjuju zaostatak na 3:2.

Vladimir Džombić se u 32. minutu upisuje u strijelce i povećava prednost domaćih na 4:2, da bi potom na scenu stupio Stefan Rakić sa svoja nova dva pogotka kojim je Radnik otišao na sigurnih 6:2.

Posljednji minut je bio dosta sadržajan, pošto su viđena tri pogotka. Dva za Doboj zahvaljujući golovima Avda Huskanovića i Milana Martića, te jedan za Radnik koji je djelo Miljana Odžaklića, pa je meč završen sa 7:4 za ekipu iz Bijeljine.

U posljednjem kolu prvog dijela Radnik gostuje kod Sloge, dok Doboj dočekuje ekipu Konjica.

BIH

Kovačević srušio Bosnu Kompred i donio pobjedu Konjicu nakon četiri poraza

By

Futsal klub Konjic večeras je nakon dužeg vremena upisao trijumf u Premijer futsal ligi BiH. Oni su na svom terenu, u meču 8. kola, sa 2:1 bili bolji od tuzlanske Bosne Kompred.

Odmah u prvom minutu domaće je do prednosti doveo Josip Bilić, ali su gosti iz Tuzle prije odlaska na odmor uspjeli da poravnaju rezultat pogotkom Eldina Hadžialjevića.

Ključan momenat na utakmici desio se u 27. minutu, kada je mladi Dejan Kovačević zatresao mrežu Bosne Kompred za 2:1, te na taj način postigao gol vrijedan tri boda i donio svojoj ekipi trijumf nakon četiri vezana poraza u eliti.

U idućem kolu Konjic gostuje u Doboju, dok Bosna Kompred popravni traži kući protiv Hercegovine.

BIH

Traju prijave za 30. Božićni memorijal “Mišo Tamindžija” u Nevesinju

By

I dalje teku prijave za predstojeći jubilarni 30. Božićni memorijalni turnir u malom fudbalu “Mišo Tamindžija”, koji se održava u Nevesinju (BiH).

Kao što smo i najavili, za osvajača turnira u seniorskoj konkurenciji predviđeno je 8.000 KM (cca 4.100 €), dok će poraženi finalista osvojiti 2.000 KM.

Prijave ekipa traju do 12. decembra u 18 časova u Caffe baru “XL” u Nevesinju ili na brojeve telefona: 065/090-955, 066/742-447, 065/886-655.

Kontakti za sponzore su: 065/480-241, 065/691-484.

Kategorije:
seniori
juniori (2002, 2003, 2004. godište)
kadeti (2005, 2006 i 2007. godište)
pioniri (2008, 2009, 2010. godište)
pjetlići (2011. i mlađi)

Kotizacije po kategorijama: seniori (200 KM), juniori (150 KM), kadeti (120 KM), pioniri (100 KM) i pjetlići (50 KM).

Objavljen je i zvanični plakat turnira, a sve dodatne informacije kao i osvrt na dosadašnja izdanja ovog tradicionalnog memorijala možete pronaći na njihovoj službenoj facebook stranici.