BIH

Remi Salinesa i Mostar SG-a u fantastičnom derbiju

Večiti
sportsport.ba

Sinoć je u tuzlanskom Mejdanu odigran derbi 4. kola Premijer futsal lige BiH između domaćeg FC Salines i aktuelnog bh. prvaka FC Mostar SG, a sjajna utakmica je završena bez pobjednika, rezultatom 5:5.

Već u 2. minutu Salines je stigao u prednost. Nakon dosuđenog penala, koji nije uspio da realizuje mladi Radujković, lopta je uz dosta sreće stigla do Benjamina Smajića koji je zatresao mrežu Mostaraca za 1:0.

Desetak minuta kasnije Denis Isanović sjajno izvodi slobodan udarac, te povisuje prednost Tuzlaka na 2:0, a već u 13. minutu isti igrač se nalazi u ulozi asistenta, te loptu za 3:0 u mrežu gostiju posrpema Senahid Mujić.

Nakon toga je uslijedio veliki povratak Mostaraca predvođen het-trikom Bilala Jelića. Prvo je u 14. minutu smanjio na 3:1, da bi do 17. minuta realizovao dva kaznena udarca za 3:3 i povratak svoje ekipe u meč.

Bilal Jelić brojao do četiri

Minut do odlaska na odmor Salines zahvaljujući autogolu Predraga Šešalja stiže do nove prednosti, ali da bi se na odmor otišlo neriješenim rezultatom pobrinuo se nevjerovatni Bilal Jelić svojim četvrtim golom na utakmici, par sekundi prije sirene.

U četvrtom minutu nastavka FC Mostar SG dolazi do prvog vođstva na ovom meču, a strijelac je bio Marijo Aladžić.

Do kraja je viđen samo još jedan gol, i to u 29. minutu kada je konačnih 5:5 postavio Senahid Mujić, svojim drugim pogotkom u ovom sjajnom derbiju.

Ekipu Salinesa u narednom kolu očekuje gradski derbi sa Bosnom Kompred, dok Mostar SG u hercegovačkom derbiju dočekuje čitlučki Brotnjo.