BIH

Dejan Pavlović pred Salines

Photo by Dejan Pavlović

Da je neko pre godinu dana spomenuo da će se u Bijeljini gledati utakmica FC Salines, mnogi bi odmahivali glavom u neverici. I to ne bilo kakva utakmica već 40 minuta koji mogu odlučiti dalji nastavak takmičenja. Radnik pobedom ostaje egal na tronu dok bi Salines trijumfom hvatao siguran priključak za play-off.

Ko ima veći imperativ pobede?

Radnik MD Shop je na pauzu otišao sa deobe prvog mesta sa aktuelnim prvakom FC Mostar sa po 22 boda. Semberci po svemu viđenom kadri da se nadmeću sa svima dočekuju bivšeg šampiona. Ekipu sa kojom su na svom debiju u elitnom rangu takmičenja u Tuzli remizirali 2:2. Po svemu, pune tribine očekuju Salines.

Tuzlaci pak imaju imperativ trijumfa nakon sinoćne pobede MNK Brotnjo nad GFC Sarajevom obzirom da su pali na peto mesto na tabeli.

O predstojećem meču kratak komentar dao nam je bivši reprezentativac futsal selekcije Bosne i Hercegovine Dejan Pavlović.

Izuzetno poštujemo ekipu Salinesa obzirom da se radi o nekadašnjem prvaku i učesniku UEFA Futsal Lige Šampiona. Iako imaju najmlađu ekipu u ligi ne treba ih potcenjivati. Imaju dobrog trenera Predraga Rajića koji voli da forsira mlade igrače i daje im često šansu.

Ipak mi igramo kući pred našim navijačima i naravno idemo na pobjedu. Kao što smo u prvom kolu ušli bez respekta u meč u Tuzli to od mojih saigrača očekujem i večeras.

Najvažnije je da smo svi zdravi i da ulazimo u drugi dio prvenstva kompletni. Što se tiče igračkog kadra, ekipa je ostala skoro ista, samo nam je otišao Danijel Ćulum.

Obzirom na sve što smo pokazali u ovoj sezoni mogu slobodno reći bez ustručavanja da je naš cilj da pokušamo igrati finale play-offa, a u finalu je sve moguće.

Sav prihod od meča Radnik-Salines ide u humanitarne svrhe!

Nakon pauze od četrdesetak dana “četvorka” će se ponovo zakotrljati u Bijeljini, pretpostavljamo pred prepunom Salom Gimnazije “Filip Višnjić”.

Utakmica Radnik MD Shop i FC Salines je na programu od 19:00h uz napomenu da sav prihod od ulaznica ide u humanitarne svrhe.

Continue Reading

BIH

Dino Bundavica, idemo do kraja, 16 od 16 pa na GFC!

By

Projekat “EURO BUBAMARA” ulazi u foto-finiš. Pred klubom iz Cazina su dve utakmice u svom gradu od kojih prva označava kraj polovine zacrtanog cilja ambiciozne Uprave MNK “Bubamara” na čelu sa Sportskim direktorom gospodinom Edijanom Handanagićem inače najuspješnijim sportskim radnikom Unsko-sanskog kantona za 2023. godinu.

Prvi cilj kao imperativ postavljen je, da podsetimo, plasman u elitni rang takmičenja, Premijer Futsal Ligu Bosne i Hercegovine, dok je drugi što bolji plasman u Futsal Kupu BiH a protivnik u četvrtfinalu je, nakon eliminacije MNK “Brotnjo” u osmini finala u rezultatom 2:5 u Čitluku, još jedan član Premijer Futsal Lige BiH, tim GFC “Sarajevo” sa kojim se sastaju u sredu 06.03.2024.godine.

Šampioni Prve Futsal Lige Federacije grupe “Zapad” futsaleri 𝗕𝘂𝗯𝗮𝗺𝗮𝗿𝗲 u poslednjem kolu regularnog dela prvenstva dočekuju ekipu iz Sanskog Mosta, MNK “Sparta” koju su u 8.kolu savladali u gostima rezultatom 6:2 uz tri pogotka Alena Ibrišimovića i po jednim Edvina Bosnića, Sejada Ibrišimovića i povratnika u Bubamaru iz Policajca, Elmina Prošića.

Kao imperativ Bubamari pred mečeve odluke u play-offu nameće se, uz ostvarenu apsolutnu dominaciju u ligi i pobeda u poslednjem kolu, čime bi ekipa iz Cazina ostvarila skor od 16 pobeda u isto toliko odiganih mečeva.

Pred poslednju utakmicu regularnog dela sezone, dobili smo komentar zimske akvizicije MNK “Bubamara”, Almedina Bundavice, 27-godišnjeg reprezentativca Bosne i Hercegovine koji u MNK “Bubamara” dolazi iz hrvatskog MNK “Brod 035”.

Popularni Dino je u svojoj karijeri, pored Broda 035, još nosio dresove Osijeka, Doboja, Splita i slovačkog CopyLeadersa. Poslednje dve godine standardni je reprezentativac Bosne i Hercegovine, dok je sa reprezentacijom napravio istorijski uspeh, plasman i nastup na EURO 2022. godine.

GFC

‚‚Ostalo nam je još jedno kolo koje moramo odraditi maksiimalno ozbiljno i profesionalno da u miru dočekamo četvrtfinale Futsal Kupa Bosne i Hercegovine i završnicu play-offa za koju se spremamo i sa nestrpljenjem ju očekujemo.

U play-offu stvarno ima jako kvalitetnih ekipa i biti će teško ali vjerujem u svoju ekipu koja je jako kvalitetna i u ono sto radimo i izvršavamo zadatke koje trener Borko Surudžić stavlja pred nas. Napominjem da mi je čast raditi sa trenerom Borkom Surudžićem koji je jedan od najboljig trenera na Balkanu.

Grad Cazin i ljudi u klubu sigurno zaslužuju premijerligaša a to možda i najviše zaslužuje i fenomenalna publika koja nas dolazi bodriti i koja je stvarno fantastična pošto svi žive za klub i za naše pobjede. Vjerujem da ćemo im vratiti na najbolji mogući način i ući u elitni rang Premijer Futsal Ligu i probati što dalje stići u Futsal Kupu Bosne i Hercegovine gdje nam je sledeća prepreka premijerligaš GFC “Sarajevo” u utakmici koja se igra u Cazinu i za koju se već traži karta više, te očekivam prepunu dvoranu s toga pozivam publiku u dvoranu sutra i u srijedu gde će nam njihova podrška biti jako važna.‚‚-zaključio je popularni Dino.

Susret u Sportskoj dvorani u Cazinu igra se u subotu, 02.03.2024.godine sa početkom od 20:00 sati, dok je me; protiv GFC “Sarajevo” u četvrtfinalu Futsal Kupa BiH, podsećamo, na programu u sredu 06.03.2024.godine.

BIH

KMF Nevesinje u derbiju kola domaćin lideru iz Doboja

By

Za vikend su na rasporedu mečevi 12. kola Prve futsal lige Republike Srpske, a u derbiju kola, u nedelju od 18 časova, sastaju se KMF Nevesinje i prošlogodišnji premijerligaš Futsal klub Doboj.

I jedna i druga ekipa su već obezbijedili plasman u play-off za prvaka Republike Srpske i eventualni plasman u Premijer futsal ligu BiH.

Tri kola prije kraja Nevesinjci zauzimaju treću poziciju na tabeli, dok je Doboj na liderskoj poziciji sa četiri boda više.

Nakon pobjede u prošlom kolu nevesinjski sastav sa velikim motivom dočekuje derbi kola, ali znaju da im neće biti lako s obzirom da je Doboj jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi, što potvrđuje njihova prva pozicija i činjenica da su u prošloj sezoni nastupali u premijerligaškom društvu.

Jedno je sigurno, očekuje se sjajna futsal predstava koja će svakako opravdati epitet derbija kola u izuzetno kvalitetnoj sezoni Prve futsal lige RS.

Dakle, derbi 12. kola Prve futsal lige RS u kojem se sastaju Nevesinje i Doboj igra se u nedelju, 03. marta, sa početkom u 18:00h u SD „Nevesinjka“.

BIH

Mostarci u poslednjoj sekundi ispali iz kupa BiH…

U okviru Kupa Bosne i Hercegovine saznali smo večeras prva dva polufinalista.

Derbi susret odigrali su u Pecari, domaća Hercegovina i Mostar Staklorad. Prvo poluvrijeme dosta tvrdo, sa malo pravih prilika. Jedini pogodak viđen je nakon minijature Kalajdžića, solo akcija i prednost Mostaraca od 0:1.

Drugo poluvrijeme donosi nam brzo izjednačenje, strijelac Darko Ivanković. Nije trebalo dugo domaćima da potpuno preokrenu. Gašpar se “ispalio” po desnoj strani, sjajno šutirao, lopta pogađa pred golom Aladžića i završava iza crte. U 34. minuti još jedan pogodak Gašpara. Sjajno je odigrao sa Marićem i špicem pogodio za (činilo se) nedostižnih 3:1. Krenuli su momci sa Neretve na sve ili ništa, nije izgledao predobro taj njihov višak ali u 36. i 37. minuti dvije identične akcije i dva pogotka za 3:3. Dva puta je asistent Jelić a dvostruki strijelac Thiago. Sedam sekundi je ostalo Hercegovini za zadnju akciju na utakmici. Lopta je išla nevjerovatno brzo i precizno tokom čitave akcije, a na kraju Ivanković pronalazi Ćorluku koji zabija za 4:3 na manje od sekund do kraja meča. Veliko oduševljenje domaćih igrača i navijača i druga pobjeda protiv Mostara u ovoj sezoni, a već za vikend u istoj dvorani igraju i treći meč.

I drugi mostarski predstavnik napustio je takmičenje večeras. Zrinjski je dočekao bijeljinski Radnik a već u trećem minutu na semaforu je bilo 0:2. Strijelci Pavlović i Marinković. Drugoligaš je smanjio u 8. minuti preko Perića. Do kraja poluvremena još dva pogotka aktuelnog prvaka. Marinković i Ružičić egzekutori.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je pogotke i neočekivanu dramu. Prvi minut nastavka, Zeko pogađa za 2:4. Uslijedila su nova dva gola Semberaca. Baručija i hatrrick za Marinkovića. Smanjio je Raguž na 3:6 ali već u 29. minuti novi gol Marinkovića za činilo se nedostižnih 3:7. Ipak nije se dao Zrinjski. U 33. minuti postižu pogotke preko Bubala i Cvitanovića, a dva minuta kasnije pogađa Zeko drugi put na utakmici za potpunu dramu. Krenuli su domaći na sve ili ništa ali Radnik nije dozvolio iznenađenje i ostalo je 6:7.