BIH

Sloga bolja u utakmici za treće mesto na tabeli!

Oko hiljadu gledalaca pratilo je meč u Gornjem Vakufu između Sloge i Željezničara. Topla dvorana, prijateljski odnosi klubova, sve u svemu idealan ambijent za premijerligaški meč.

Duel su bolje otvorili gosti ali Bašović je neprecizan, a šut Demirovića zaustavlja stativa. Sve se mijenja ulaskom u igru Jusufbašića. Hatrrick golova i asistencija koji je ostvario u prvom međusobnom duelu ove dvije ekipe kao da su mu dali samopouzdanje da nastavi u istom ritmu. Tako je u 6. minuti asistirao Zukanu za vodstvo, a u 8. minuti iskoristio “debrujneovski” pas Bilkana i matirao golmana za 2:0. U istom minutu vraća “dug” Bilkanu, sjajno mu asistira a ovaj zabija za 3:0. Slogu je zaustavio peti faul koji su napravili, a do kraja poluvremena Sloginu kočnicu koristi Pljevljak i pogađa za 3:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je brzo novi pogodak domaćina koji je riješio utakmicu. Latić je povukao kontru, sjajni Turić pronašao Zukana na drugoj stativi ali ipak je gol prepisan Turiću koji je igrao sjajno u oba pravca. Prepustila je Sloga inicijativu Želji ali Plavi nisu uspijevali savladati fenomenalnog Delića. U 35. minuti je 5:1, jedna visoka lopta za Halilovića, golman Želje je ispustio loptu, očekivao prekršaj ali sudije nisu tako mislile. Poklon za Halilovića. U sljedećoj minuti još jedna sjajna kombinatorika domaćina, na kraju Halilović pronalazi Zukana, a on to ne propušta. Ubacio je zatim trener Gvozden juniore a Željo to koristi i ublažava poraz sa dva gola kapitena Bašovića.

Konačnih 6:3 za ostanak Sloge na trećem mjestu i bar na kratko bodovno izjednačenje sa drugoplasiranim Mostarom.