BIH

Šokantan rezultat donijela nam je prva utakmica 13. kola Premijer lige BiH u futsalu

Banjalučki Borac dočekao je fenjeraša, ekipu Brotnja, koja je u prvih 12. kola došla do samo tri boda.

Banjalučani su bili veliki favoriti ali ljepota futsala je u tome što ne slave uvijek oni kojima su unaprijed upisani bodovi. Prvo poluvrijeme donijelo je prava uzbuđenja tek u svom sumraku. Igrao se 18. minut kad je Dragan Verić doveo domaćina u vodstvo. Nisu dugo slavili Borčevi igrači jer u sljedećom minutu poravnava Petar Miličević.

Početak drugog dijela i još jedan šok za Borac u prvom minutu nastavka. Strijelac Luka Pehar, najbolji strijelac Čitlučana u dosadašnjem dijelu sezone. Kad je u 28. minuti pogodio Igor Mirković za 2:2, vjerovatno su svi mislili da će uslijediti novi preokret na utakmici. Ipak Brotnjo ima svoje zlatno dijete, juniora Josipa Šarca, koji je odlučio da je vrijeme da donese bodove timu trenera Kristijana Vučića. Pogodio je Šarac u 31. i 34. minuti za veliku senzaciju, a pobjedu je ovjerio u zadnjoj minuti kapiten Silvio Dujmović. Krajnjih 2:5 za nadu Brotnja da mogu i dalje biti dio elite, ali i komplikaciju banjalučkog tima da ostane dio iste. Borcu svakako ne ide u prilog činjenica da im slijede dva vrlo teška gostovanja. Prvo u Sarajevo kod GFC-a, a zatim i put za Gornji Vakuf na megdan Slogi.