Autsajder porazio Ulcinja, Studentski dijeli pobjeda od playoffa!

Završeni su mečevi 23.kola Futsal Lige Crne Gore. A rezultati su sledeći:

Gorštak – Bajo Pivljanin

U petak odigran je samo meč između Gorštaka i Bajo Pivljanina.

U Kolašinu Bajo Pivljanin je očekivano savladao Gorštaka 6:2.

Iako je Bajo Pivljanin 5-ti na tabeli, moglo bi se reći da ova pobjeda ne znači toliko s’obzirom da im Studentski Dom bježi 5 poena 3 kola prije kraja uz lošiji međusobni duel protiv Podgoričan!

Oba gola za Gorštak postigao je kapiten Denis Bogićević (9′ i 31′).

Po 2 gola za Bajo Pivljanin su postigli Kosta Vuković (36′ i 37′) i Goran Davidović (15′ i 37′). Preostala 2 gola su postigli Luka Marković (9′) i Marko Ćelasan (11′).

Nikšić – Mirabile Moda

U ne toliko bitnom meču Nikšić i Mirabile Moda su završili remijem. Prvi meč je završen pobjedom Mirabile Mode 10:7, ali možemo reći da je ovo meč u kojem nije bilo favorita.

U ovom meču vidjeli smo u poslednjih 10 minuta Het trik Petra Peroševića (31′, 35′, 39′). Preostale golove za Nikšić su postigli Bojan Ćorić (10′, 33′) i kapiten Ratko Bošković (15′)

U Mirabile Modi imamo 2 strijelca sa 2 gola. Darko Rajković (34′, 36′) i Ranko Novović (19′, 29′) su postigli 2 gola.

Igor Vučinić je dobio 2 žuta odnosno crveni karton, a preostale golove su postigli Ilija Bojanović (22′) i Bogdan Krivokapić (18′)

Onogošt – Titograd

Titograd je kao favorit za osvajanje titule savladao Onogošta i sada je jako blizu prvog mjesta u ligaškom dijelu sezone!

U Titogradu Het trik je postigao Nikola Cimbaljević (15′, 23′, 32′). Arijan Efović je postigao 2 gola (26′, 39′). Preostali strijelci su postigli po jedan gol, Pavle Vukčević (4′), Borislav Adžić (9′) i De Lima Luis Eduardo (40′).

U Onogoštu imamo 3 gola i 3 strijelca. Lazar Kostić (35′), Danilo Vuković (26′) i David Puletić (13′).

Pruška – Brskovo

U meču Pruška – Brskovo, Brskovo je slavilo u Bijelom Polju 1:4 i ostavilo matematičke šanse za prolaz

Pruška je preko Damira Suljevića (2′) povela sa 1:0. Ali Mojkovčani su vezali 4 gola. Bojan Pandurica (8′) je postigao gol za 1:1, a u drugom poluvremenu golove su postigli Miodrag Đukić (26′), Mileta Vučetić (29′) i Nikola Vidaković (40′).

Crne Gore
Boka – Ulcinj

Na današnjem pretposlednjem meču kola Boka je napravila ogromno iznenađenje i uslugu Titogradu. Ulcinj iako ima bolji međusobni od Titograda sada ima jako male šanse za prvo mjesto. A prijeti mu za to drugo mjesto i Dolcinium. Koji ako pobijedi Ulcinja ide na drugo mjesto!

7 golova i 7 različitih strijelaca. Boka je povela 2:0 preko kapitena Nikole Spalevića (2′) i Vladimira Bulajića (9′). Golom Arnesa Lolovića (12′) rezultat na poluvremenu je bio 2:1.

Jeton Holli (24′) je izjednačio na 2:2. Boka je nakon toga povela sa 3:2 preko gola Miloša Milića (31′), nakon toga Ulcinj je opet anulirao zaostatak sa golom Ilije Mugoše (34′). Ali na kraju Boka je golom Marka Bjelanovića (37′) iščupala pobjedu od 3-4

Ulcinj je prva ekipa koja je matematički osigurala playoff, ali sad je pitanje da li će možda krenuti sa trećeg mjesta.

Crne Gore
Dolcinium – Cattaro 2019

Dolcinium je sa većom mukom od očekivanog savladao Cattaro i približio se drugom mjestu!

Dolcinium je poveo sa 2:0 preko golova Ivana Mugoše (2′) i Marka Koprivice (8′). Cattaro se primakao golu zaostatka nakon gola Miloša Drinčića (14′). Miloš Drinčić je takođe u poslednjoj minuti dobio crveni karton. Dolcinium je ipak na poluvrijeme otišao sa vođstvom 4:1 sa 2 gola Ivana Asanovića (15′ i 16′) i golom Vojislava Bojovića (18′).

Drugo poluvrijeme je pripalo Cattaru. Postigli su 3 gola, ali nedovoljno za remi. Golove su postigli Nikola Spasojević (39′) i Saša Drobjak (25′ i 35′).

Čak i da Dolcinium krene sa druge pozicije opet bi igrao Ulcinjski derbi u playoffu Crne Gore!