Crna Gora

BAJO PIVLJANIN NADOKNADIO TRI GOLA I POVEO U POLUFINALNOJ SERIJI!

Jedna od najboljih utakmica crnogorskog futsal šampionata odigrana je u Nikšiću pred više od 300 navijača. Na kraju, većina tih navijača je slavila jer je Bajo Pivljanin slavio sa 5 : 4 i na taj način poveo u polufinalnoj seriji play-offa.

Utakmica je počela golom Ulcinja, sjajna lopta De Mela i gol za Jetona Hollia. Nakon asistencije, četiri minuta kasnije Soares De Melo je hirurški preciznim udarcem savladao Đurkovića i udvostručio presnost svog tima. Uprkos posjedu lopte i dugim napadima, Bajo Pivljanin nije mogao do gola, ali jeste Ulcinj, De Melo je iz auta pronašao Lolovića koji donosi velikih 3 : 0 za ogromno slavlje gostujućih igrača koji su bili u transu. Igrači i jednog i drugog tima su fanatično slavili svaki start, svaku osvojenu loptu ili izboreni prekršaj. Ognjen Šušić je zaprijetio par minuta kasnije ali je stativa spasila Berjaševića. Pomoći nije bilo u 15 minutu, kada je Šušić pokazao sjajan pregled i

sjajan pregled igre i spojio sa golom Novicu Ćalasa koji je smanjio rezultat. Goran Davidović je pogodio prečku par minuta kasnije, da bi u poslednjem napadu u prvom poluvremenu Šušić postigao gol za, na osnovu svega viđenog, podnošljivih 2 : 3.
Novica Ćalasan je u četvrtom minutu drugog dijela iskoristio ubacivanje Šušića za oduševljenje navijača domaćeg tima, sa radošću se otišlo i korak dalje, pa je došlo do upotrebe pirotehničkih sredstava.. Uvukla se nesigurnost u redove Ulcinjana, protok lopte je bio lošiji i iz te nervoze je stigao i penal za domaće nakon faula Berjaševića nad Vukovićem. Danilo Vuković je preuzeo odgovornost i bio veoma siguran za potpuni preokret. Nije ovaj meč mogao proći bez pečata Gorana Davidovića koji u 32. minutu postiže peti gol za svoj tim. Krenuli su gosti da igraju sa igračem više u polju, nije previše prilika stvoreno u tom periodu, a jednu od rijetkih je u gol pretvorio Ćorović nakon dodavanja De Mela.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata pa je Bajo Pivljanin poveo sa 1 : 0 u seriji. Drugi meč se igra u četvrtak(09.05.) u Ulcinju, gdje bi Bajo Pivljanin u slučaju pobjede stigao do finala.