Crna Gora

BAJO PIVLJANIN OSVOJIO KUP CRNE GORE!

KMF “Bajo Pivljanin” je šampion Kupa Crne Gore za sezonu 2023/24, nakon što su u finalu savladali KMF “Titograd” poslije penala.

Petostruki uzastopni šampion je bolje otvorio meč i preko Vukčevića poveo u drugom minutu. Sedam minuta kasnije Nikola Cimbaljević je sjajnim udarcem špicem duplirao prednost svog tima i djelovalo je tada da nećemo dobiti neizvjesnost u meču za trofej. Igračima tima iz Plužina su u drugom poluvremenu krenuli da napadaju sa golmanom na protivničkoj polovini, stvarali su napad sa igračem više i upravo iz jedne takve situacije smanjili su zaostatak, gol je postigao Darko Nikolić. Igrao je 22. minut kada je Nikolić pogodio, da bi Kostić koji nije bio u sastavu tima za četvrtfinale izjednačio na 2 : 2.

Zanimljivo je da su i jedan i drugim tim golove postizali u drugom i sedmom minutu; Titograd prvog a Bajo Pivljanin drugog poluvremena. Titograd je propustio lijepu priliku kada je udarac Vukčevića pogodio na gol-liniji njegov saigrača Marka Spasojevića. Mogla je utakmica biti završena i prije penala ali je udarac glavom Vukovića završio na stativi golmana Miluna Sekulića. Pristupilo se penalima, iz kojih kao i uvijek neko mora izaći kao tragičar. Večeras je to bio Janko Bulatović kojem je Đurković odbranio penal u četvrtoj seriji. Danilo Vuković je realizovao posljednji penal i tako donio trofej svom timu. Bajo Pivljanin je stigao do prve titule u Kupu, prethodno su osvajači bili Agama(2015/16) i Titograd(2014/15). Narednog vikenda se nastavlja ligaško takmičenje, Titograd je prvi sa 35 bodova, dok novopečeni osvajač Kupa sa 29 bodova zauzmima 4. mjesto.

Milun Sekulić dobio nagradu za najboljeg golmana Kupa, dok je najbolji strijelac Nikola Cimbaljević.