Crna Gora

Poznati polufinalisti Kupa Crne Gore!

Prvi meč dana i otvaranje turnira bilo je rezervisano za duel između KMF “Studentski dom” i KMF “Bajo Pivljanin”. Do pobjede je stigla ekipa iz Plužina i to sa ubjedljivih 7:0. Od samog početka meča su nametnuli svoj stil igre i uz dozu borbenosti koja ih uvijek krasi, stigli su do velike pobjede. Nakon prvih 20 minuta rezultat je bio 4:0, golove su postigli Darko Nikolić,Marko Ćalasan, Novica Ćalasan i nezaustavljivi Goran Davidović. U nastavku su golovima Markovića, i ponovo Novice Ćalasana i Gorana Davidovića dodatno povećali prednost. Sredinom drugog dijela igre desio se veliki sukob nakon jednog duela Balše Đurkovića i Ljuba Konatara. Na teren du utrčali igrači i stručni štabovi oba tima, stvorila se velika gužva i jedva je izbjegnut ozbiljniji incident. Glavni akteri(Đurković i Konatar) su isključeni, a crveni karton zaradio je i Bojan Milačić koji je bio najratoborniji. Pored igrača, isključen je i jedan član stručnog štaba ekipe Bajo Pivljanin.
Zanimljivo, i u ligaškom duelu ova dva tima vidjeli smo crvene kartone, tada je takođe “ranije na tuširanje” otišao Đurković, uz njega meč nije završio ni Ognjen Šušić.

11:51 0:1 BP 04:59 0:2 BP 02:54 0:3 BP 01:02 0:4 BP II 18:51 0:5 BP 15:55 0:6 BP 13:22 tuča i crveni kartoni 02:55 0:7 BP

Ulcinjski derbi nam je donio duel dva tehnički potkovana tima koji se izuzetno poznaju. Na kraju se radovao Ulcinj, aktuelni vice-šampion je sa 4 : 1 bio bolji od Dolciniuma. Prvo poluvrijeme su obilježili Holli sa golom i Dženis Berjašević koji je fantastičnim intervencijama održavao prednost svog tima. Dolcinium je izašao agresivnije u nastavku i njihova bolja igra je krunisana kada je u 26.minutu Asanović savladao Berjaševića. Dugo su tražili izjednačenje, a prosuli su stečeni rezultat nakon svega jednog minuta – sjajan gol upornog Ćorovića vratio je Ulcinj u prednost. Do kraja meča pogodili su Tafić i Kurti i tako postavili konačan rezultat. Za Ulcinj je debitovao Đovani Kočević, dok je Dolcinium bio bez najboljeg strijelca Ivana Mugoše.

09:33 0:1 Ulcinj II 13:10 1:1 Dolcinium 12:11 1:2 Ulcinj 08:10 1:3 Ulcinj 01:34 1:4 Ulcinj

KMF “Titograd” je bez problema obezbijedio plasman u polufinale Kupa Crne Gore. Aktuelni šampion koji ove sezone želi duplu krunu je za protivnika imao KMF “Brskovo”, jedinu ekipu koja im je nanijela poraz u ligi ove sezone. Da se to neće ponoviti večeras stavili su doznanja igrači Titograda pa su već nakon 3 minuta vodili sa 2 : 0, strijelci su bili Aleksandar Obradović i Luka Vuletić. Do kraja prvog poluvremena gol je postigao i Nikola Cimbaljević. Nastavak utakmice je bio samo formalnost i vidjeli smo još 6 golova, 4 za šampiona i 2 za Brskovo. Za ekipu Zorana Milaševića pogađali su Efović dva puta, Cimbaljević još jedanput i Filip Marković. Za Brskovo su se u strijelce upisali Danilo Vučetić i kapiten Mileta Vučetić.

Posljednji četvrtfinalni par činili su KMF “Onogošt” i KMF “Mirabile Moda”. Na papiru najmanje zanimljiv meč, donio nam je najveću dramu jer smo pobjednika dobili nakon penala. Ali krenimo redom.. Na terenu je sve prštalo, pa smo u prvih 10 minuta vidjeli 4 gola, po 2 na obije strane. Nakon pauze nastavilo se u istom ritmu, Onogošt je poveo sa 3 : 2 preko Puletića, da bi Rajković minut kasnije izjednačio rezultat. Ni treće vođstvo na meču nije bilo dovoljno Onogoštu pa je meč okončan rezultatom 4 : 4. Mirabile Moda je imala penal na 22. sekunde do kraja meča ali je udarac Rajkovića zatresao okvir gola. Pristupilo se izvođenju penala gdje su se bolje snašli Nikšićani i stigli do pobjede 12 : 11.
Parovi polufinala: Onogošt – Bajo Pivljanin (03.02. 16:30) Titograd – Ulcinj (03.02. 19:00)