Slovenija

Brejk za brejkom i meč lopta za Siliko protiv Doboveca

Futsal.si

U trećem meču finala razigravanja za prvaka 1.SFL u Rogaškoj Slatini, sastali su se aktuelni šampion države i višegodišnji futsal vladar i učesnik UEFA Futsal Lige Šampiona FK “Dobovec” i gostujući FK “Siliko” iz Vrhnike.

Nakon dve utakmice finalne serije u kojima su gosti bili uspešniji i slavili, najpre Siliko u prvom meču u Rogaškoj Slatini sa 6:7 a potom Dobovec koji je uzvratio u Vrhniki rezultatom 2:3 na red je došao treći meč seriji u kojem je prednost domaćinstva imao FK “Dobovec”.

Sve je krenulo odlično za branioca titule i nagoveštavalo je drugi trijumf u finalnoj seriji. U 4.minutu igre, mrežu Silika je zatresao Knežević, da bi već dva minuta kasnije domaćin imao prednost od dva gola a strelac je bio Francisco Javier Martinez Villalba. Na odmor se ipak otišlo sa golom prednosti za domaćina obzirom da je Siliko u 13.minutu smanjio na 2:1 pogotkom Nikole Jandrića nakon greške odbrane domaćih iako je rezultat mogao biti i drugačiji pošto nakon neiskorišćenih šansi i dva pogotka u okvir gola Doboveca, Siliko nije iskoristio kazneni udarac sa 10 metara koji je promašio Gašper Trdin uz takođe nekoliko neiskorišćenih izglednih prilika.

U nastavku smo videli meč za futsal sladokusce pun neizvesnosti. Najpre su gosti u 27.minutu preko Benjamina Tušara izjednačili da bi nakon njihove jednominutne radosti, Dobovec preko Patrika Pasaričeka poveo 3:2 nakon greške gostujućih igrača.

A onda sledi pravi preokret i drama. Siliko je nakon brzo nagomilanih prekršaja domaćih, preko kapitena Jandrića sa dva pogotka iz kaznenih udaraca sa 10 metara došao do prednosti od 3:4 i ostvario još jedan brejk u ovoj ponavljamo najzanimljivijoj finalnoj seriji u poslednjim sezonama, iako je Dobovec u poslednjim trenutcima utakmice imao priliku da izjednači preko Andersona koji je ipak pogodio samo okvir gola.

Futsal Klub “Dobovec”-Futsal Klub “Siliko Vrhnika” 3:4 (2:1)

Nakon vođstva u seriji od 2:1 u pobedama, Siliko ima priliku da u četvrtom meču pred svojim navijačima u utorak 28.05.2024.godine osvoji trofej prvaka Slovenije dok će Dobovec pokušati da seriju vrati na svoj parket u Rogašku Slatinu i u eventualno petoj utakmici padne odluka o prvaku.