Srbija

Ekonomac na krilima Marinkovića sleteo ponovo na vrh elite barem do…

Ekipa KMF Ekonomca se nakon duže pauze ponovo našla na vrhu tabele Prve Futsal Lige Srbije!

Mlađi Marinković gura ka vrhu!

Nakon trijumfa nad timom KMF Nova Pazova u gostima, tim iz Kragujevca će barem do meča Bečeja protiv Paleža koji je na programu u subotu 22.10.2022.godine, gledati svoje rivale sa vrha.

A tek Sima kada se vrati!

Generalno, prvo poluvreme utakmice u Pazovi proteklo je u delimično ujednačenoj igri u kojem je Ekonomac iskoristio svoje šanse za razliku od Pazove i sa dva pogotka Marinkovića i jednim Tomića uz pogodak Nikolčića za domaće otišli na odmor rezultatom 1:3. U nastavku, već na startu drugog dela, Milosavljević vraća Pazovu u igru golom za 2:3.

Nije Raja još za “staro gvožđe”

U 32.minutu legenda futsala Predrag Rajić postiže četvrti pogodak za svoj tim i vraća Kragujevčane na dva gola razlike. Ponovo raspoloženi David Nikolčić u 39.minutu daje nadu domaćima da mogu do izjednačenja, međutim u istom minutu Lazar Marinković postiže svoj het-trik, da bi Ninoslav Aleksić u poslednjem minutu postavio konačan rezultat KMF Nova Pazova-KMF Ekonomac 3:6 (1:3). Da rezimiramo, u meču koji je označio povratak Ekonomca na vrh, po jedan pogodak su postigli Aleksić, Tomić i Rajić. Nikolčić za domaće dva pogotka dok je junak meča Lazar Milosavljević postigao het-trik.

U narednom kolu izabranici Vidana Bojovića dočekuju Novi Sad, tim koji je upravo savladao KMF Loznica-Grad i koji im je omogućio da dođu do vrha tabele a protiv koga su u prošloj sezoni vodili okršaje u Drugoj Futsal Ligi Srbije.