Srbija

FON Banjica pobedom u Loznici pred prvom meč loptom!

KMF Loznica Grad

Odigrana je treća utakmica finalne serije razigravanja za prvaka Prve Futsal Lige Srbije. Nakon dva domaćinstva u Beogradu, treći meč između aktuelnog šampiona KMF “Loznica-Grad 2018” i KMF “FON Banjica” odigran je u Lagatoru.

Posle prve utakmice i pobedom Loznice od 3:1 za vođstvo u seriji od 1:0, usledila je druga utakmica u kojoj je FON Banjica vratio neizvesnost u finalu, savladavši šampiona Srbije rezultatom 5:2.

Meč u Lagatoru počeo je odlično za domaćine. Krenulo se tvrdo po očekivanju obzirom na veliki ulog koji je u igri. Iako je trener gostiju Igor Šošo primenio istu taktiku igrom sa visokim presingom, ne dozvoljavajući domaćim igračima da se razigraju i pokažu svoje individualne kvalitete, ipak je bivši reprezentativac Srbije Marko Radovanović načeo mrežu gostiju u 7. minutu susreta.

Nije bilo uspešnog odgovora sa druge strane terena sve do 17. minuta kada je Šljukić Drago vratio FON Banjicu u rezultatski egal i 1:1 pred odlazak na odmor.

Nastavak igre donosi novu radost za domaći tim koji sa klupe predvodi još jedna futsal legenda Srbije Marko Perić. Aleksandar Čvrga Pavlović postiže pogodak za vođstvo domaćih u 25. minutu susreta. Dva minuta kasnije, Vladimir Lazić vraća svoj tim u igru i daje mu novi vetar u leđa.

Ipak, rezultatski egal trajao je čitavih deset minuta, sve do pred sam kraj susreta. Mladen Kocić Cipi, još jedan grandiozni igrač koji je dopunio skup futsal mađioničara na parketu Lagatora i bivši saigrač Perića u Loznici i Novom Pazaru je u 37. minutu zatresao mrežu svog bivšeg tima za 2:3.

Reprezentativac Srbije, Strahinja Petrov u 39. minutu začinjava svoju fantastičnu igru u finalnoj seriji i svojim četvrtim pogotkom u tri odigrana susreta čvrsto drži prvo mesto kao najbolji strelac finala a gostima donosi pogodak za 2:4, vraća dug pobede u Beogradu aktuelnom šampionu u korist KMF “FON Banjica” i definitivno zatvara meč u korist svog tima donoseći mu prvu meč loptu koju mogu iskoristiti već u sredu 29.05.2024. godine dok domaćem timu ostaje šansa da boljom realizacijom u Lagatoru u narednom meču pokuša da izbori majstoricu u Beogradu.

KMF “Loznica Grad 2018” – KMF “FON Banjica” 2:4 (1:1)