Srbija

Iz keca u dvojku u Beogradu!

KMF “FON Banjica”-KMF “Ekonomac”

KMF "FON Banjica"

U okviru 3.kola Prve Futsal Lige Srbije, u Beogradu su se sastali prošlogodišnji učesnici finala Futsal Kupa Srbije, KMF “FON Banjica” i KMF “Ekonomac” iz Kragujevca.

Posle perioda igre bez velikih uzbuđenja, usledila je kolosalna prilika za Milivojevića, koji potom u još dva navrata nije uspeo da savlada Josimovića. Nakon toga, KMF “FON Banjica” je uzvratio vođstvom, igrao se 15.minut, kada je Pešić iskosa sa desne strane matirao odličnog Đurovića.

U samom finišu prvog dela, Petrašević iz blizine nije uspeo da savlada dobro postavljenog Đurovića. Ponovo je Milivojević prvi pripretio i u nastavku, ali ni ovoga puta nije pogodio okvir gola.

Zato je Stojčevski, u 23.minutu, iskoristio grešku Pešića i prizemnim udarcem pogodio sam ugao za 1:1.

Vrlo brzo Beograđani su došli do nove prednosti, na pas Pešića mrežu je zatresao Petrašević.

Do izjednačenja gosti su mogli posle prodora i šuta Pecića, a Josimović je ostao nesavladiv. Malo je nedostajalo i Marku Stojanoviću da se upiše u strelce, lopta je putanju završila pored stative. Sredinom drugog dela, Petrašević je iskosa sa leve strane uzdrmao stativu gola kragujevačkog tima.

Ekonomac je izjednačio u 31.minutu, Rakić je usamljen na drugoj stativi ubacio loptu u mrežu krunisavši napad sa igračem više u polju.

Na drugoj strani, Đurović je hladnokrvno zaustavio iskusnog Lazića u “zicer” prilici.

I onda konačno Milivojević za 2:3, u 36.minutu, topovskim udarcem “pocepao” je mrežu Josimovića.

Na nešto manje od tri minuta pre kraja još jednom je maestralno reagovao Đurović odbranivši jako nezgodan šut Petraševića.

Uspeli su Kragujevčani da u preostalom vremenu sačuvaju prednost i ostvare prvi trijumf na strani u tekućoj sezoni.

Trijumf Ekonomca rezultatom 3:2, iako je domaći tim dva puta bio u vođstvu. Pobeda dobija na značaju, ako se zna da je Ekonomac u susret ušao bez trojice značajnih igrača, a da se na zagrevanju koji minut pre početka utakmice povredio prvi golman, Nemanja Milanović.

Posle tri kola, Ekonomac se nalaze u grupi timova sa po šest bodova u rasponu od trećeg do petog mesta, sa bodom zaostatka u odnosu na vodeće Loznicu i Novi Pazar. KMF “FON Banjica” zauzima sedmu poziciju sa tri osvojena boda.

U sledećem kolu, kragujevački tim će dočekati neugodni i nepredvidivi Novi Sad, a taj susret biće održan u SBB hali “Jezero”, u nedelju, 1.oktobra sa početkom od 20.00 časova, uz slobodan ulaz za sve posetioce.

KMF “FON Banjica”–KMF “Ekonomac” 2:3 (1:0)

BEOGRAD.- SRC “Voždovac”. Gledalaca: 200. Sudije: Graovac (Ruma) i Papišta (S.Mitrovica). Strelci: 1:0 Pešić u 15, 1:1 Stojčevski u 23, 2:1 Petrašević u 25, 2:2 Rakić u 31, 2:3 Milivojević u 36′.

Žuti kartoni: Jovanović (FON Banjica) i Bojović (trener Ekonomca).

Nagomilavanje prekršaja: KMF “FON Banjica” 4(1-3), KMF “Ekonomac” 7(2-5).

KMF “FON Banjica“: JOSIMOVIĆ, KRASNIĆ, PETRAŠEVIĆ, LAZIĆ, PEŠIĆ, Sokić, Vasić, Krstić, Kalanović, Ljujić, O.Pajković, Šljukić, V.Pajković, Jovanović. Trener: Đorđe Pantelić.

KMF “Ekonomac: MILANOVIĆ, MILIVOJEVIĆ, RNIĆ, STOJČEVSKI, DIGIĆ, Milenković, Đurović, Dedinac, Rakić, Pecić, M.Stojanović, A.Stojanović, Marinković. Trener: Vidan Bojović.