Srbija

Derbi meč, projektil Baručije, propuštene šanse, meč za uživanje!

Derbi meč 3.kola Prve Futsal Lige Srbije, na parketu Lagatora, doneo je susret ekipa aktuelnog šampiona države KMF “Loznica-Grad 2018” i gostiju iz Novog Pazara, KMF “Novi Pazar”.

Aktuelni šampion protiv znatno pojačane ekipe iz Novog Pazara za koju od ove sezone nastupaju doskorašnji igrači Loznice, futsal legende, Mladen Kocić Cipi i Marko Perić Perke uz Aleksića, Ćirku, Redžovića…

Derbi meč po meri svih futsal sladokusaca. Obostrane šanse rezultirale su ipak sa samo dva pogotka viđena na meču.

U osmom minutu, pojačanje iz FK “Konjic”, reprezentativac Bosne i Hercegovine, Amir Baručija, na čije se pogotke čekalo, obzirom da je u pripremnom delu postigao u četiri meča isto toliko golova a koji je dva prva kola propustio zbog papirologije i bolesti, već na prvom zvaničnom meču za Loznicu, pogađa pravim projektilom gol gostiju kojim je oduševio sve gledaoce na tribinama.

Derbi meč

U poslednjem minutu prvog poluvremena, posle greške u odbrani domaćeg tima, Danilo Kostić postavlja, ispostavilo se, konačan rezultat ovog susreta.

Izuzetno zanimljiva i borbena utakmica mogla je imati i drugačiji ishod da su realizovane sve propuštene prilike pošto su oba tima imala prilike za pobedu. Za nijansu više, izglednije prilike su propustili igrači domaćeg tima, ali ni igrači iz Novog Pazara nisu zaostajali za njima, tako da je ova izuzetno zanimljiva i borbena utakmica mogla imati i drugačiji ishod da su realizovane sve propuštene šanse. Ipak publika prisutna na tribinama Lagatora, videla je pravu takmičarsku futsal utakmicu u kojoj su mogli uživati i najprobirljiviji.

Ovako, Pazarci su, svakako, znatno zadovoljniji zbog osvojenog boda jer su ga uzeli u gostima, na terenu aktuelnog šampiona i jednog od najvećih rivala u borbi za titulu.

Derbi meč bez pobednika

Sledeće kolo još jedan veliki izazov za Loznicu, koja ide na noge KMF “Vranje”, koji je u ovom kolu zbog renoviranja hale svoj meč protiv SAS-a odigrao u Bujanovcu i savladao ih u izuzetno zanimljivom susretu sa 6:5.

Pazarci naredni vikend dočekuju KMF “Winter Sport” koji je u Nišu bio bolji od KMF “Ivanjica” i slavio rezultatom 5:3.

KMF “Loznica-Grad 2018”KMF “Novi Pazar” 1:1 (1:1)