Srbija

Loznica preokretom do pobede na startu finalne serije Prve Lige Srbije!

Stiglo se i do završetka još jedne sezone Prve Futsal Lige Srbije. Nakon regularnog dela ušlo se u play-off, potom četvrtfinalna, polufinalna serija i za kraj šlag na tortu, veliko finale.

A u finalu sudar aktuelnog šampiona ekipe KMF “Loznica-Grad 2018” i večitog pratioca i velikog rivala, KMF “FON Banjica”.

Nakon eliminacije vodeće ekipe na kraju regularnog dela prvenstva, ekipe KMF “Vranja”, koja nikako da tempira formu i odigra najbolje kada je najpotrebnije, “studenti” iz Beograda su preuzeli prednost domaćeg terena, obzirom da je KMF”Vranje” zauzelo prvu poziciju pred start razigravanja za prvaka države ispred KMF “Loznica-Grad 2018”.

Krenulo je odlično sinoć za domaćina na Banjici. Opipavanje pulsa, par propuštenih prilika na obe strane terena uz dobre intervencije golmana Josimovića i Vulića i solo dribling iz njemu sopstvene tranzicije nakon presečene lopte, zimske akvizicije FON Banjice, reprezentativca Srbije, “večitog Italijana” Strahinje Petrova, šut sa distance i Jakov Vulić, golman reprezentacije Srbije, primoran je da izvadi loptu iz mreže. Dosta šansi i u nastavku poluvremena. Igra lepršava, zanimljiv meč na nivou renomea dva kluba prepun propuštenih prilika. FON Banjica na svojstven način, ulazi u trku sa gostima koji pak vrebaju svoju priliku i na ulasku u poslednji minut prvog dela, Marko Radovanović poravnava rezultat.

Nastavak utakmice u istom visokom ritmu. Mnoštvo propuštenih polušansi na obe strane. Nakon dve takve ispuštene prilike domaćih, stiže kazna. Felipe Da Silva je na nepuna četiri minuta pre kraja, odlično primio fantastičnu dijagonalu upućenu od strane Rosića, sa svoje polovine i iza leđa Petraševića na sedam metara preciznim udarcem po sredini savladao Josimovića za preokret u meču.
Nakon tajm-outa domaći kreću sa viškom u polju, golmanom-igračem. Svoje pokušaje nisu uspeli da sprovedu u delo i izjednače rezultat, već su nakon takve igre, napete za gledanje a kamoli za igrače na parketu, što je proizvelo da nakon greške Mladena Kocića na polovini, presečenu loptu Jonhn Lennon sa svoje polovine u 38. minutu upućuje ka praznoj mreži domaćih za 1:3 i pobedu KMF “Loznica-Grad 2018”.

KMF “FON Banjica”KMF “Loznica-Grad 2018” 1:3 (1:1)

Druga utakmica finalne serije Prve Futsal Lige Srbije je na programu 22.05.2024. godine od 20:30 sati na Banjici.