Srbija

Palež trijumfom u zadnjoj sekundi do povratka iz minusa!

U okviru 2.kola Prve Futsal Lige Srbije u Obrenovcu su se sastali domaći KMF “Palež” koji je u 1.kolu poražen u Nišu rezultatom 2:0 i na papiru veliki favorit u ovom susretu i KMF “FON Banjica” koji je kod kuće proteklog vikenda savladao ekipu KMF “Novi Sad” sa 5:4.

Nakon poraza u Nišu, Palež je ostao na koti od -3 boda sa kojom je startovao u ovom prvenstvu zbog kazne izrečene pred kraj prethodne sezone. Kao i prethodne sezone, obrenovčani su prvi meč kod kuće odigrali u humanitarne svrhe, ovoga puta sav novac prikupljen je za lečenje Ognjena Bojkovića.

“Odlična utakmica je iza za nas. Velika tri boda koja zbog minusa koji imamo sada izgledaju kao 6, jer u Niš-u na žalost se prelomilo u protivnikovu korist. Nismo uspeli na tom meču da nešto više uradimo, ali smo na žalost i direktno ostećeni. Međutim sada se to vratilo pa na kraju moramo da shvatimo da je sve to sport. Što se tiče utakmice, momci su ušli u utakmicu odlučni da daju svoj maksimum pa kako bude. KMF “FON Banjica” je diktirao tempo i posed lopte u polju, mi iz kontre strpljivo čekali šansu što je i dalo rezutat najpre 2:1 na kraju prvog poluvremena. U drugom poluvremenu FON Banjica je krenuo odlučnije, želeo brzo da preokrene rezultat ali mi smo opet bili strpljivi i stigli u 29′ do vođstva od 4:2 nakon što je gost smanjio na 3:2 samo minut nakon našeg vođstva u 25′ od 3:1. Nakon dva gola prednosti, FON je krenuo sa golmanom-igračem što je im dalo dalo rezultat tako da su izjednačili na 4:4. A onda u samom finišu meča. novo lice na futsal terenima, mlađani golman Filip Beljinac postaje junak meča, nakon što jednu loptu brani i pogađa preko celog terena pred poslednji sudijski zvižduk za konačnih 5:4″-komentar je trenera domaće ekipe Slaviše Damnjanovića.