Srbija

Poklekao i Bečej, Ekonomac ostaje na vrhu!

Nakon četvrtog kola Prve Futsal Lige Srbije, došlo je do smene na vrhu tabele. Posle poraza KMF Loznica-Grad i KMF Bečeja koji su vodili “kolo” od starta prvenstva, zahvaljujući njihovim porazima, priliku da iskoči na vrh, iskoristio je KMF Ekonomac posle pobede u Pazovi.

Palež preplivao Tisu!

KMF Bečej je dočekao goste iz Obrenovca, ekipu KMF Palež u komšiluku u Novom Bečeju zbog nemogućnosti igranja na svom parketu iz tehničkih razloga. Iako su faktički igrali u svom dvorištu, nisu iskoristili kiks Lozničana u Novom Sadu, već su doživeli poraz od Paleža.

KMF Bečej-KMF Palež 3:6 (1:1)

Umesto da svojom prepoznatljivom, mirnom igrom, rutinski savladaju goste, odigrali su baš onako kako su gosti iz Obrenovca i želeli. Upustili su se u trku sa njima, na momente igrali konfuzno, dozvolivši gostima da iskoriste, ovo veče fenomenalnog golmana Roksića, koji je branio neodbranjivo dok je u momentima aktivno učestvovao u napadu svog tima stvarajući paniku kod domaćih igrača.

Roksa kao džojstikom vodio Palež do trijumfa

Poveli su domaći golom Novakovića već u 3.minutu, da bi Palež preko Pavličevića u 16.minutu izjednačio za odlazak na odmor. Obrenovčani u 23.minutu preokreću na 1:2 preko Jevtića, da bi bukvalno sve ono što su domaći pokazali, stalo u 25.minutu kada su izjednačili na 2:2 preko Živića. Kao da ih je poremetio penal za goste koji je u 28.minutu realizovao Grujičić za 2:3, tako da se upuštaju u trku sa gostima, igraju sa pet igrača u polju, što samo dovodi do još tri gola u mreži Ljubića. Utešni pogodak i pogodak za konačni rezultat postiže Krasnić u 40.minutu. Ovim porazom, Bečej je propustio šansu da tri nedelje provede na vrhu Prve Futsal Lige Srbije, najpre zbog učešća KMF Loznica-Grad u Ligi Šampiona, sa kojom su trebali da igraju sledeće kolo a potom još dve nedelje pauze zbog reprezentativnih obaveza, prepustivši vrh KMF Ekonomac.

Strelci:

1:0 u Novaković u 03, 1:1 Pavličević u 16, 1:2 Jevtić u 23, 2:2 Živić u 25, 2:3 Ž. Grujičić u 28 (6. m), 2:4 Ž. Grujičiću 36, 2:5 Stefanović u 37, 2:6 Denić u 38, 3:6 Krasnić u 40. minutu

KMF Beogradski FON-KMF Novi Pazar 2:1(2:1)

Nekadašnji veliki derbi opravdao je očekivanja ljubitelja futsala. Iako su igrači Novog Pazara poveli u 03.minutu preko Elvedina Sadovića, rezultat za odlazak na odmor i konačan rezultat meča, postavio je Pavle Pešić sa dva pogotka u 11. i 19.minutu prvog poluvremena.

Pešić rešio Novi Pazar iz “dvojke u keca”

Prava futsal predstava, dostojna derbija, viđena je u Šumicama, meč sa puno prelepih poteza, atraktivnih golova, borbene i dinamične igre i pregršt šansi na obe strane. Najveći krivci za ovakav rezultat u meču sa tri gola i to samo u prvoj polovini susreta su golmani obe ekipe. Sa jedne strane mladi Kolašinac u redovima gostiju i iskusni Josimović na strani domaćih, koji je u samom finišu meča bukvalno sprečio goste da preokrenu meč, zaustavivši šuteve i odbranivši nekoliko zicera u samom finišu utakmice i tako sačuvao svoju ekipu od eventualnog poraza.