Srbija

U Pendiku Redžović sa četiri gola potopio Pazovu

Nakon reprezentativne pauze koja je nekima možda i dobro došla, nastavljeno je takmičenje u Prvoj Futsal Ligi Srbije. U Novom Pazaru odigran je meč 15.kola a akteri su bili domaći KMF “Novi Pazar” i gostujući KMF “Nova Pazova” iz istoimenog mesta.

Nakon pauze u prvenstvu usledio je duel dve ekipe od kojih se jedna bori za play-off dok druga traži spas za opstanak.

Gosti sa samo 3 boda bore se za 9. poziciju koja daje šansu da se kroz play-out spasu od napuštanja prvoligaškog karavana. Obzirom na predstojeći raspored, težak izazov je pred ekipom Nove Pazove. Najpre Pazova u sledećem kolu dočekuje Palež, potom ide u goste KMF “Beogradski FON” da bi u poslednjem kolu bila domaćin ekipi Vranja. Sve to pod uslovom da KMF “Ivanjica” koja je na poziciji 9 ostane na 7 bodova.

Pred domaćim timom je pak izazov učešća u play-offu, gde im je za poziciju broj 6 direktan konkurent tim iz Obrenovca koji ima 22 boda kao i timovi Ekonomca i Vranja koji se sa 25 odnosno 26 bodova nalaze ispred njih na tabeli. U prvom delu sezone inače, Pazar je u Pazovi slavio rezultatom 1:5 (0:1).

Sve je krenulo lepo po domaćine već od početka utakmice. Veoma brzo su stekli tri gola prednosti. Najpre se u strelce upisao Stupljanin u 3.minutu, potom Redžović u 6.minutu postiže pogodak za 2:0 dok Elvedin Sadović u 9.minutu donosi prednost od tri gola razlike.

Nije se predavala mlada ekipa Pazove, tako da je Šobot u 10.minutu smanjio rezultat na 3:1. Ipak to je bilo sve što su gosti pokazali u prvom delu pošto su Pazarci na odmor otišli zahvaljujući pogotcima Redžovića u 10. i 19. minutu, sa prednošću od 5:1.

Još pet pogodaka viđeno je nakon pauze u poluvremenu, pred nažalost slabo ispunjenim tribinama u Pendiku.

Mutavdžić u 22.minutu postiže pogodak za 6:1. Potom dvostruki strelac Stupljanin u 38.minutu donosi prednost od 6 golova. Minut kasnije i Redžović svojim četvrtim golom u 39. minutu donosi Pazaru vođstvo od 8:1.

Slobodan Lazić smanjio je na 8:2 u istom minutu, da bi Mahmutović u 40. minutu postavio konačnih 9:2.

Novi Pazar je na šestom mestu sa 22 boda dok KMF “Nova Pazova” ostaje poslednja sa tri boda.

KMF “Novi Pazar” u 16. kolu gostuje u Novom Sadu dok KMF “Nova Pazova” podsećamo, dočekuje Palež iz Obrenovca.

KMF “Novi Pazar”KMF “Nova Pazova” 9:2 (5:1)