Srbija

Vranje redom gazi, na megdan im ne izlazi!

U meču 14.kola Prve Futsal Lige Srbije KMF “Vranje”, lider na tabeli šampionata države dočekao je goste iz Niša, tim KMF “Winter Sport” koji je u poslednjem kolu savladao kući KMF “Novi Pazar” i zauzimao je do ovog kola visoko treće mesto.

Imperativ pobede stajao je pred domaćinom, obzirom da je aktuelni šampion KMF “Loznica-Grad 2018” u gostima savladala neugodnu ekipu KMF “SAS” sa 0:2 te im se tako pred ovaj meč približili na bod razlike.

Pred lepo popunjenim tribinama u Vranju, viđena je izuzetno borbena igra oba tima, napeto je bilo na parketu obzirom da su od samog početka domaći igrači krenuli da pletu mrežu oko gola izuzetno borbenih gostiju, koji su vrebali svaku priliku da iz kontre iznenade Vranje.

Međutim, KMF Vranje pokazao je zašto su trenutno na vrhu tabele. Njihova beskompromisna igra i briljantna taktika trenera Jovića, doveli su ih do ranog vođstva. Snažni napadi i čvrsta odbrana bili su ključni faktori koji su im omogućili da dominiraju terenom.

Igrao se 5.minut kada je Stefan Aleksić odigrao dupli pas sa desetak metara kroz celu odbranu gostiju sa svojim imenjakom Spasićem, koji mu loptu vraća na drugu stativu sa sedam metara, pored zimske akvizicije Wintera golmana Nikolića i neminovnost je bila tu. Aleksić pogađa praznu mrežu gostiju za 1:0.

Spasao je u više navrata Nikolić svoju mrežu odličnim intervencijama i sprečio veće vođstvo domaćih. Sa druge strane uspavani Tasić je odlično intervenisao kada su se gosti u par navrata odbranili pritiska i okuražili da krenu u individualne akcije.

Ipak, u 17.minutu, bomba Predraga Jovanovića, kojeg niko nije sprečio da šutne sa desetak metara iskosa, ulazi na prvu stativu kroz nemoćnog Nikolića za opravdano slavlje ekipe iz Vranja i 2:0 za rezultat na poluvremenu.

U nastavku utakmice, već posle pola minuta, još jedna dijagonala sa tribina Aleksića kroz šuplju odbranu gostiju stiže do Stojana Milovca kojem je ostalo samo da se pokloni i sprovede loptu kroz noge usamljenog Nikolića koji nije imao vremena da bolje odreaguje.

Iako je KMF “Winter Sport” pružao žestok otpor i borbenošću pokušavao da ugrozi gol domaćih, nisu uspeli da slome odlučnost da trijumfuje u ovom meču ekipi KMF “Vranje”. Svaki pokušaj protivnika da se vrati u igru bio je odbijen snažnim odgovorom vodeće ekipe na tabeli.

Sve do 36.minuta na semaforu je stajalo 3:0 za Vranje. Slobodni udarac sa nekih sedam metara, nakon opravdano dosuđenog prekršaja koji je učinio Janjić prilikom očiglednog sprečavanja gostujućeg igrača da iz kontre postigne pogodak. Žuti karton za Janjića, Tasić dugo namešta živi zid ali to ne pomaže pošto je viđen najlepši pogodak na utakmici. Ranćić iz kratkog zaleta, pogađa kroz ruke visoko pod prečku mrežu Tasića za 3:1.

Dao je nadu ovaj prelepi pogodak gostima da mogu do preokreta ali pred istek 37.minuta na dugu loptu izlazi Nikolić, ruši na samoj liniji šesterca domaćeg igrača i prvi sudija Rabrenović koji je bio u neposrednoj blizini, procenjuje da je to prekršaj za KU sa 6 metara. Loptu uzima nakon tajm-auta Stošić. Kratak zalet, Nikolić čita udarac, kreće u svoju desnu stranu, ali nakon odbrane desnom rukom lopta ipak završava u njegovoj mreži za 4:1.

Rastrčali su se tek tada igrači gostiju kao da je početak utakmice, stvorili par šansi i uputili udarce ka Tasiću ali je rezultat ostao bez promene. U takvoj igri potpuno su zaboravili na odbranu tako da su dozvolili Spasiću da se na početku 39.minuta ponovo upiše u strelce nakon što je ostao sam na sedam metara i da na dodavanje Trajkovića, iako je malo falilo da udarac spreči Nikolić, precizno pogodi mrežu gostiju pored Marjanovića koji se jedini nalazio u odbrani Wintera, za konačnih 5:1.

KMF “Vranje”-KMF “Winter Sport” 5:1 (2:0)

Pobeda Vranja nad KMF “Winter Sport” ne samo da je potvrdila njihovu trenutnu dominaciju u ligi, već je i dodatno ojačala samopouzdanje za naredne izazove koji ih očekuju u nastavku sezone. Sledeću utakmicu KMF “Vranje” očekuje još jedan težak protivnik, obzirom da idu na noge ekipi KMF “FON Banjica”, dok ekipa iz Niša dočekuje tim aktuelnog šampiona države KMF “Loznica-Grad 2018”.