Srbija

Matić pokerom golova odigrao partiju snova i srušio FON Banjicu!

Pendik je večeras bio poprište okršaja dve ekipe koje su od starta prvenstva najavljivale visok plasman i može se reći da su u ovom meču pokazali da zaslužuju mesta pri samom vrhu tabele Prve Futsal Lige Srbije.

Na megdan domaćem KMF “Novi Pazar” u 14.kolu elitnog ranga takmičenja izašli su gosti iz Beograda “večiti” rivali, tim KMF “FON Banjica”.

Skup asova elitnog ranga takmičenja našao se večeras na parketu u Novom Pazaru pred relativno malim brojem gledalaca kakav smo navikli da vidimo u Pendiku, ali zato oni koji su prisustvovali ovom meču nisu zažalili što su odvojili vreme i imali priliku da odgledaju pravi futsal spektakl.

Najpre hladan tuš za izabranike Vladimira Prše Jovanovića. Reprezentativac Srbije Strahinja Petrov postiže pogodak u 4′ za vođstvo gostiju. Ne bi pomogla ni dva živa zida odbrani gostiju kod slobodnog udarca u 11.minutu sa šest metara iskoso. Ninoslav Aleksić dodaje loptu do Matića koji je snažnim udarcem sprovodi loptu u mrežu gostiju i time postiže svoj prvenac u dresu plavo-belih i kruniše blagu terensku inicijativu na parketu.

Neumoljiva gazela Lazar Petrašević je u 13. minutu postigao olako pogodak sa tri metra nakon akcije iz auta. Mat u tri poteza, Pešić, Petrov petom i Petrašević pored nemoćnog golmana Abdelnasera. Tri “P” za novo vođstvo Beograđana.

Ipak da se na odmor ode sa rezultatskim egalom potrudio se svojim drugim pogotkom Matić desetinku sekunde pre kraja poluvremena nakon greške golmana Josimović, Matić je bio najprisebniji i uputio loptu u praznu mrežu neposredno pred zvuk sirene.

Na novo vođstvo gostiju čekalo se do 26.minuta kada je Petrov u svom stilu po levoj strani primio loptu i iz prve uputio nebranjen šut za 2:3 i pokazao koliko vredi njegov povratak u Srbiju.

Igrao se 30.minut kada je Adnan Đerlek usamljen prešao u polje gostiju i uputio neometan udarac a lopta je uz pomoć Petraševića prevarila Josimovića i ušla u gol za 3:3.

Prvo vođstvo domaćih minut kasnije za erupciju na tribinama. Hat-trick Matića nakon polukontre koju je završio uklizavanjem u praznu mrežu sa loptom, nakon duplog pasa Mutavdžića i najavio preokret.

Ipak za rezultatski egal i “Hičkokovsku” završnicu pobrinuo se Vladimir Lazić u 36. minutu kada je iskoristio znalačku igru sa golmanom-igračem i nakon dodavanja Pešića u “reket” usamljen pogodio prazan gol domaćih.

Pobedu domaćinu i tri boda u ovoj fantastičnoj utakmici, pravom derbiju za futsal zaljubljenike, obezbedio je Matić nakon što je rizikovao u 38.minutu i izvadio ćetvrtog asa iz rukava, pošto je realizovao kazneni udarac sa deset metara, time pokazavši da je vredelo čekati na njegove golove koje je uz prvenac zaključio sa četiri pogotka i time opravdao epitet najboljeg strelca lige.

Do kraja meča gosti su pokušali da sa viškom u polju dođu do promene rezultata ali je u tim trenucima briljirao golman domaćih Abdelnaser. Na kraju tri boda za KMF “Novi Pazar” u utakmici koja je sa pravom ponela epitet derbija 14.kola Prve Futsal Lige Srbije i susret dve odlične ekipe koji uvek zavređuje pažnju futsal javnosti.

KMF “Novi Pazar”-KMF “FON Banjica” 5:4 (2:2)

Nakon ovog trijumfa, Novi Pazar je pretekao goste i nalazi se na petom mestu na tabeli Prve Futsal Lige Srbije sa 21 bodom, dok bod manje ima šestoplasirana gostujuća ekipa KMF “FON Banjica”.

Pazar u 15. kolu ide na noge Novom Sadu dok tim iz Beograda očekuje još jedan derbi pošto im u goste stiže vodeća ekipa u prvenstvu tim KMF “Vranje”.