“Vlade Divac” hala u Vrnjačkoj Banji i njen parket definitivno postaju centar futsal mladosti.

Futsal Love treće izdanje je pred nama

FRANCUSKA, ITALIJA, BOSNA I HERCEGOVINA,
sRBIJA SU UČESNICI TURNIRA Futsal Love

U sklopu priprema za kvalifikacioni turnir za odlazak na UEFA Futsal U-19 EURO, omladinska reprezentacija Srbije će na turniru Futsal Love u Vrnjačkoj Banji odigrati tri utakmice.

Francuska i Srbija igraju 06.decembra od 16:00 časova.

Bosna i Hercegovina i Srbija će se sastati 07. decembra sa početkom od 16:00 časova,

dok će meč između Italije i Srbije biti odigran od 19:00 časova 09.decembra.

Selektor U-19 futsal reprezentacije Srbije Marko Gavrilović:

Uz nekoliko dana treninga, čekaju nas i tri prijateljske utakmice. Pored sjajnih selekcija Francuske i Bosne i Hercegovine, na turniru će učestvovati i reprezentacija Italije. Moram da iskoristim ovu priliku da se i lično zahvalim selektoru Italije Max Belarteu što je prihvatio poziv da njegova selekcija učestvuje i na taj način smo uspeli da obezbedimo najkvalitetnije moguće rivale u ovom trenutku.

Biće to sjajna provera za dečake i dobićemo jasnu sliku na koga i koliko možemo da računamo u martu kao i sta to sve treba jos da popravimo u našoj igri kako bi ciljevi kojima težimo bili ostvarljivi.

Marko Gavrilović

“Bez kapitena Rakića, menja ga Stefan Đukić:

Svojim dobrim partijama u KMF “Crvena Zvezda” i KMF “Beogradski FON” zadobio sam poverenje selektora Marka Gavrilovića. Bio sam povremeni reprezentativac U-19 prethodne generacije i time zadobio mesto stalnog reprezentativca sadasnje U19 generacije. Na turnir Futsal Love nam dolaze tri veoma dobra protivnika: Francuska, Bosna i Hercegovina i Italija. OČekujem da će najteži meč biti protiv selekcije Francuske. Siguran sam i verujem u svoju ekipu zbog toga što znam da će dati svoj maksimum. Poželeo bih sreću ostalim selekcijama i pozivam sve ljubitelje futsala da dođu u što većem broju.

Spisak pozvanih igrača:

Stručni štab:

Stručni štab

Continue Reading

Srbija

Ivanjičani složili kockice protiv “studenata”

By

Ivanjičani
Foto ivanjickiradio.com

Ivanjičani koji već godinama igraju u skoro identičnom sastavu gostovali su u 12.kolu Prve Futsal Lige Srbije u Šumicama. Naspram njih domaći tim KMF “Beogradski FON”. U pauzi oslabljen odlascima Aleksandra Pavlovića, Marka Miloševića, Nikole Arsića, Nikol Simčevića, Uroša Tomića. Pojačani Čedom Nenadićem i Budimirom Borisavljevićem.

Iako su u susret protiv KMF “Beogradski FON” ušli kao autsajderi od prvog trenutka su krenuli borbeno. Otvorenom igrom sa golmanom-igračem u polju od početka, došli su do vođstva u 5.minutu kada je Rakić zatresao mrežu Josimovića.

Ivanjičani poveli pa…

Domaćin je u 16.minutu golom Ljujića izjednačio rezultat. Pešić u 19.minutu koristi grešku gostujućih igrača. Prilikom pokušaja da vrate loptu svom golmanu Pešić to koristi i postiže pogodak za 2:1 i odlazak na poluvreme.

Drugo poluvreme druga priča…

Sa dve svoje greške u drugom poluvremenu, Josimović vraća Ivanjičane u meč. Prvo je loša reakcija u 28.minutu prilikom udarca Vukašinovića za 2:2. Potom u 31.minutu napadajući sa pet u polju na sredini terena poklanja loptu Rakiću. Istome nije bilo teško da pošalje loptu u prazan gol domaćina. Ne odustaju “studenti” sa golmanom-igračem u polju.To kažnjava Gligorije Lišanin udarcem sa svoje polovine u prazan gol. U 38. minutu Rakić u najlepšoj akciji na meču nakon solo prodora sa svoje polovine prolazi celu odbranu domaćih. Potom preciznim šutem sa oko 9-10 metara matira Josimovića. Hattrick Rakića za 2:5. Konačan rezultat za ubedljivu i sasvim zasluženu pobedu gostiju iz Ivanjice postiže u 39. minutu Stojković nakon još jedne greške domaćih sa viškom igrača u polju.

KMF BEOGRADSKI FON KMF IVANJICA 2:6 (2:1)

Novi Pazar

Novi Pazar i Palež su u Obrenovcu odigrali meč 12.kola Prve Futsal Lige.

Opušteno su domaći ušli u meč. Računajući prepune tribine i to da su gosti u zimskoj pauzi ostali bez nosilaca igre i trenera, uključujući i to da su se usresredili na organizaciju skupljanja humanitarne pomoći u okviru meča.

Ipak, Pazar sa novim trenerom i renoviranim timom već na poluvremenu vodi sa dva gola prednosti.

Zahvaljujući Sanelu Stupljaninu i Vahidu Kapidžiji koji su bili strelci u 10. i 15. minutu iznenađenje je bilo na pomolu.

Pavličević je samo u 25. minutu uspeo da smanji prednost Pazaraca koji su do kraja meča postigli tri gola.

Trijumf gostima obezbedili su Milan Mutavdžić u 29.minutu i dvostruki strelac Elvedin Sadović u 32. i 37. minutu.

Na iznenađenje mnogih gosti iz Pazara su slavili više nego zasluženo i ubedljivo.

KMF PALEŽ-KMF NOVI PAZAR 1:5 (0:2)

Strelci:

KMF Palež:Pavličević Antonije 25′.

KMF Novi Pazar:-Stupljanin Sanel 10′, Kapidžija Vahid 15′, Mutavdžić Milan 29′, Sadović Elvedin 32′, 37′.

Pazar ima 19 bodova i nalazi se na petom mestu na tabeli, dok je Palež šesti sa 18 bodova.

Palež u u 13. kolu u Obrenovcu igra protiv Bečeja dok Novi Pazar dočekuje ekipu KMF “Beogradski FON”.

Srbija

Silovito od starta u Bečeju

By

Silovito Bečej protiv Novog Sada

Silovito su igrači KMF “Bečej 2003” ušli u drugi deo sezone. U Bečeju su dočekali u svojevrsnom Vojvođanskom derbiju goste iz Novog Sada i ispratili ih sa pola tuceta golova u mreži.

Istovremeno, barem do meča KMF “Beogradski FON”-KMF “Ivanjica” stigli su i do druge pozicije na tabeli.

Od početka do kraja silovito

Rutinski su domaći igrači pleli mrežu oko gostujućeg gola. Sve do 11.minuta kada Srđan Golub postiže svoj prvi pogodak na meču.

Tri minuta kasnije Novaković postiže pogodak za 2:0. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Nadu za goste da će doći do povoljnijeg rezultata, daje autogolom Spasić u petom minutu nastavka. Međutim opet silovito kreću domaći i sa dva pogotka Goluba vraćaju stvari na svoje u 27. i 31.minutu meča.

Na dva gola razlike smanjuje Žeravica u 33.minutu i to bi bilo sve od gostiju.

Do kraja meča svoj drugi pogodak postiže Novaković u 38.minutu a konačan rezultat meča postiže Uroš Krasnić u 39.minutu. Konačnih,

KMF Bečej-KMF Novi Sad 6:2 (2:0)

Strelci:

KMF “Bečej 2003”:-Golub Srđan 11′, 27′, 31′, Novaković Marko 14′, 38′, Krasnić Uroš 39′

KMF “Novi Sad”:-Spasić Stefan 25′ (AG), Žeravica Nemanja 33′