Srbija

“Zbornaja komanda” pala u Vršcu

Photo by: Сборная России по мини-футболу

U prijateljskim mečevima futsal reprezentacija Srbije i Rusije odigranim u Vršcu, koje su bile zatvorenog tipa, tim selektora Dejana Majesa je nakon nerešenog duela u prvom susretu, u drugom meču savladao selekciju “zbornaja komande”.

Bezbroj šansi koje su reprezentativci Srbije propustili u meču odigranom 13.04.2023.godine, ponajviše zahvaljujući golmanu Rusije Denisu Subbotinu, bivšem kapitenu omladinskog pogona “zbornaja komande”, uz da ne zaboravimo i nerealizovane šanse Muždakova i Valejeva, doneli su kao krajnji rezultat – remi bez golova, mreže su mirovale do kraja tako da je susret završen 0:0.

Već u drugom susretu koji je odigran dva dana kasnije, pogotcima Ninoslava Aleksića i Strahinje Petrova uz dve asistencije nadamo se nove zvezde Španskog futsala Đorđa Rosića, probijen je bedem ispred Ruskog gola tako da je selekcija Srbije zasluženo vodila u prvom delu meča. Iako su gosti zaigrali u nastavku angažovanije i organizovanije, sve što su uspeli je bio pogodak Denisova u 34.minutu.

zbornaja komanda

Uspešna provera za selekciju Srbije nakon poraza u meču kvalifikacija u Francuskoj za FIFA Futsal World Cup, jedan remi i pobeda od 2:1 nad “zbornaja komandom”.