Liga Šampiona

Sedam čistog obraza za kraj evropskog puta

Facebook KMF Loznica-Grad

U poslednjem kolu “A” grupe Elitne runde UEFA Futsal Lige Šampiona, na megdan su izašle ekipe ukrajinskog Uragana i srpskog KMF “Loznica Grad 2018”.

Nakon dva početna poraza, Lozničani su ušli u ovaj meč sa nadom da će na kraju turnira uspeti da osete slast pobede. Za razliku od njih Uragan je imao teoretske šanse da se pobedom u ovom meču, nađu na završnici finalnog turnira izdanja UEFA Futsal Lige Šampiona.

Bez Rosića, Rakića i Avramovića, sa samo sedam igrača na Ukrajince!

Srpski prvak je u ovaj meč ušao sa samo sedam igrača. Ovoga puta na klupi nije bio Rosić, zbog žutih kartona i Avramović zbog povrede koju je zadobio u prethodnom meču.

Mladen Kocić, Dudu, Denis Ramić, Dandan, Aleksandar Ristanović, Aleksandar Janjić, Nemanja Milosavljević uz golmane Jakova Vulića i Petra Nikolića bili su na raspolaganju Borku Surudžiću.

Lozničani su prvi došli do prednosti u 6. minutu kada je Dandan zatresao mrežu Savenka. Jakov Vulić i Denis Ramić držali su Loznicu u rezultatskom egalu do 19. minuta. Uragan je golom Šveda izjednačio rezultat na 1:1, što je bio i rezultat poluvremena

U nastavku izmoreni lozničani ipak uspevaju da pariraju igračima do 37.minuta kada Uragan postiže pogodak za 2:1. Nakon izgubljene lopte Kocića, Mospan je zaobišavši Vulića poslao loptu u prazan gol Loznice.

Krenuli su lozničani u poslednja dva minuta da igrom sa golmanom-igračem stignu makar do boda. Imao je Dandan stopostotnu šansu da minut pre kraja sa tri metra savlada Savenka ali je njegov šut završio pored gola.

Častan oproštaj šampiona Srbije u futsalu od UEFA Futsal lige Šampiona, s obzirom na sve “okolnosti”.

KMF “Loznica-Grad 2018”-Uragan 1:2 (1:1)

Pred igračima KMF “Loznica-Grad 2018” sledi pakleni ritam “subota-sreda” u nastavku takmičenja u Srbiji.