Crna Gora

BAJO PIVLJANIN JE PRVI FINALISTA CRNOGORSKE LIGE!

Ekipa iz Plužina nastavila je uspješnu sezonu, pa će nakon osvojenog Kupa imati priliku da se bore i za trofej u ligi.

U drugom meču polufinala play-offa savladali su Ulcinj na gostovanju nakon penala(4 : 1), regularni tok meča završen je sa 4 : 4.

Utakmica je počela prilikama za domaće, ali prvi do gola su stigli gosti, igrao se 14 minut kada je Ognjen Šušić iskoristio loše istrčavanje Berjaševića i tako nastavio sa sjajnim partijama u doigravanju. Berjaševića je poremetio kiks, pa je već nakon 39 sekundi ponovo vadio loptu iz mreže. Strijelac je bio Balša Đurković(g) ali i ovaj gol ide na dušu “jedinice” Ulcinja. Tada se Berjašević preslio na klupu a umjesto njega između stativa stao je Hodžić. Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina Ulcinjani su prepolovi zaostatak preko Mugoše, da bi izjednačenje majstorijom na malom prostoru donio Enis Ljamović.

U 28. minutu je Jeton Holli postigao gol za potpuni preokret, sve golove su domaći postigli igrajući bez golmana. Pomalo čudna odluka bila je da se bez golmana igra i pri vođstvu, a ona je kažnjena iz prvog narednog napada, gol je postigao kapiten Novica Ćalasan. Serija koja je obilovala preokretima, dobila je još jedan i to nakon novog gola Šušića, koji je pogodio na 6 minuta do kraja. Imali su izabranici Zorana Žarića spreman odgovor i to u Kenanu Tafiću koji je nosio marker. Prilika koja je mogla pronijeniti sve i samu seriju vratiti u Nikšić, propuštena je u poslednjem minutu, Tafić je neometan iz kaznenog prostora šutirao preko gola.
Pristupilo se penalima, a tu su momci iz Plužina “svoji na svome” pa su tako nakon dva duela u Kupu i ovaj penal-rulet riješili u svoju korist. Bašla Đurković je branio udarce Ljamovića i De Mela, za plasman u finale.

Bajo Pivljanin će protivnika u finalu saznati nakon trećeg meča Titograda i Onogošta.