Srbija

Luda družina kasno zaigrala “čoček”!

Zbog renoviranja hale u Vranju u meču trećeg kola, ekipa KMF “Vranje” je dočekala kao domaćin u Bujanovcu goste iz Zrenjanina. U goste im je stigla “Luda družina” Sime Batinice, ekipa SAS-a.

Zrenjanince su dočekali kao favoriti, nakon trijumfa u prvom kolu nad ekipom Ivanjice sa 5:1 a potom poraza u Novom Pazaru rezultatom 5:3.

Gosti iz Zrenjanina, posle šest godina ponovo u eliti, nakon poraza od 3:2 na teškom gostovanju u Novom Pazaru na koji su u prvom kolu otišli desetkovani, remizirali su kod kuće u drugom kolu protiv neugodne ekipe iz Novog Sada 2:2 te su sa osvojenim bodom stigli u Bujanovac.

Favorizovani domaćini, ostali su šokirani već u 3′ nakon pogotka Radenkovića, koji je okrenuo i sebe i odbranu domaćih za 180 stepeni i usamljen, topovskim udarcem pod rašlje pogodio mrežu domaćih. Imali su i jedni i drugi šansi, ušlo se u trku za svaku loptu bez respekta. Kao rezultat toga, Stefan Krstić u 7′ prelepim potezom, slalomom dolazi na 6 metara i kao i Radenković, šalje torpedo u gol gostiju.

Preokreću Vranjanci u 11′ rezultat preko Janjića. Nakon odbrane Rodića i odbitka pored uspavanog igrača gostiju Janjiću nije ostalo ništa drugo sem da loptu sprovede u praznu mrežu.

Nastavlja se borba na obe strane. Rastrčani i jedni i drugi igrači, spuštenog garda nastavljaju meč. Ipak do poluvremena je viđen još samo jedan gol. Borbenost se isplatila gostima koji tri minuta kasnije koriste kontru i preko Tomina, koji se našao na drugoj stativi postižu pogodak za izjednačenje 2:2.

Nastavak utakmice donosi još žešći ritam i goleadu na obe strane.

Najpre domaći sa dva pogotka Jovanović Predraga 23′ i Spasić Stefana u 24′ za dva gola razlike, uvode utakmicu za njih u mirnije vode. Luda družina tek u 31′ uspeva da smanji na gol zaostatka drugim pogotkom Tomina. Neizvesnost i golovi u vazduhu vise sve do 38′ kada domaći postižu još dva pogotka za 6:3 preko Krstića i Jovanovića i po njima meč je bio završen.

Luda družina nije uspela do kraja da otkine plen…

Momci iz Zrenjanina igrajući sa golmanom-igračem, podižu temperaturu na parketu u Bujanovcu do tačke usijanja. Sa dva brza gola Aranitovića i Markovića u poslednjem minutu bacaju opuštene i smušene Vranjance u nokdaun.

Kasno su međutim momci iz Zrenjanina zaigrali “čoček”. Do kraja meča ostalo malo vremena da dovrše započeto i iznenade domaćina koji je prerano počeo slaviti tri boda, tako da su ostali bez boda koji bi im zasluženo pripao i bio možda i najrealniji ishod meča.

KMF “Vranje”KMF “SAS” 6:5 (2:2)

Sledeće kolo Vranje dočekuje aktuelnog šampiona ekipu Loznice u Vranju na novoj podlozi. KMF “SAS” igra meč u Zrenjaninu protiv Paleža.